Показати повідомлення окремо

Весна – гаряча пора для закарпатських піротехніків

16.05.2009, 08:12   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Хоча Закарпаття й не було ареною найбільших баталій Другої Світової війни‚ однак вибухонебезпечні знахідки в регіоні не така вже й рідкість. Цьому підтвердження щорічна статистика піротехнічної служби закарпатських рятувальників. Не стала винятком і теперішня весняна пора. Лише упродовж перших 15 травневих днів піротехнічна група аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ МНС в Закарпатській області здійснила п’ять виїздів на розмінування‚ у ході яких рятувальники вилучили та знешкодили 7 мінометних мін та 5 артилерійських снарядів.

За словами піротехніків‚ серед небезпечних знахідок домінують саме вищезазначені ВНП‚ хоча трапляються й страшніші «сюрпризи»‚ приміром‚ 500-кілограмова авіабомба‚ яку довелося кілька років тому «забирати» з гірської річки в районі селища Великий Бичків‚ що на Рахівщині. Страшно уявити‚ якої біди вона могла б наробити‚ коли‚ до прикладу‚ радіус руйнівної дії мінометної міни складає близько 400 метрів. Трагічні випадки вже мали місце на території Волинської та Донецької областей, де впродовж 19-20 квітня під час спроби самостійного вилучення з ґрунту вибухонебезпечних предметів постраждало четверо громадян, з яких двоє чоловік загинуло на місці пригоди.

«За правило‚ основними добувачами небезпечного краму є дорослі‚ котрі з приходом теплої днини починають інтенсивні земляні роботи. Хоча бува є й таке‚ що‚ у пошуках розваг‚ ВНП знаходять діти‚ що вкрай небезпечно‚ адже дитяча допитливість часто-густо не знає меж‚ а наслідки її можуть стати непередбачуваними. Щодо місць‚ де знаходять металічні залишки Другої Світової‚ то вони також різноманітні. Було таке‚ що замурований снаряд виявляли прямо у стіні житлового будинку. У територіальному розрізі безперечним лідером за кількістю знайдених та знешкоджених вибухонебезпечних предметів є Ужгородський район, особливо та його частина, яка розташована між обласним центром та містом Чоп», - розповів начальник закарпатських рятувальників Володимир Бодак.

З огляду на те, що останнім часом почастішали випадки знаходження вибухонебезпечних предметів, то головне управління МНС України в Закарпатській області звертається до місцевих мешканців та організацій, які здійснюють земляні роботи, бути дуже обережними. А у разі виявлення чогось подібного, негайно повідомляти про це в оперативно-рятувальну службу за телефоном 101.