Показати повідомлення окремо

На Березнянщині міліція затримала чергових нафтокрадіїв

16.05.2009, 08:09   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Через територію Закарпаття, як відомо, пролягає нафтопровід, яким транспортується солярка за кордон. Зокрема, на територію Угорщини. “Труба” ця з дармовою соляркою не раз зваблювала злодіїв...

Рік тому на Великоберезнянщині був випадок: кілька громадян крали на ділянці Кострино-Сіль з продуктопроводу “Прикарпатзахідтранс” солярку. Тоді неподалік українсько-польського кордону в Лубні на двох мікроавтобусах “Фіат” міліціонери затримали з тонною краденої солярки та спеціальним реманентом для врізки в трубу четверо жителів Ужгородщини. І ось - аналогічна історія, і знову на Великоберезнянщині.

Працівники райвідділу ГУМВС отримали відповідну оперативну інформацію про те, що готується чергова крадіжка з нафтопроводу. У місцях ймовірної появи “смоктунів” виставили засідки. Щоправда, злодії з’явилися не там, де їх очікували…

У понеділок близько півп’ятої години ранку у Великоберезнянський райвідділ міліції надiйшло повiдомлення вiд заступника начальника лiнiйної виробничо-диспетчерської станцiї ЛВДС "Дубриничi" ДП "Прикарпатзахiдтранс" про те, що мiж селами Волосянка-Гусний, в урочищi "Мiстки", скоєно несанкцiоновану врiзку у магiстральний нафтопродуктопровід. Крадіжку виявив завдяки зміні тиску в трубі оператор аварійно-відновлювального пункту.

На місце пригоди негайно виїхала слідчо-оперативна група райвідділу разом з працівниками ДАI. В операції затримання взяли участь міліціонери лінійного відділу охорони магiстрального продуктопроводу та працiвники охоронної фiрми "Гвард", яка, власне, й опікується безпекою нафтопроводу.

Як з’ясувалося, зловмисників було кілька, приїхали вони сюди на трьох автомобілях. Однак, скориставшись темрявою та гористою місцевістю, більшість з них зуміла втекти. Безпосередньо на місці скоєння злочину правоохоронці затримали 49-річного жителя Виноградiвського району, в якого вилучили дві радiостанцiї.

Тут також виявили і три автомобілі: "Форд Транзит", “Фольксваген” та “Мерседес” (останній належить затриманому виноградівцю). У “Форді” знаходились дві тонни дизпалива у масивних пластикових посудинах. Аби бочки не розірвало від тиску, вони були захищені металевим каркасом.

На місці події вилучено 300 метрів шлангу з муфтами високого тиску, за допомогою якого зловмисники й під’єдналися до нафтопроводу, манометри для контролю тиску, муфти та з`єднання для шлангiв тощо. Відразу видно, що працювали “профі”, які добряче підготувалися до виконання справи... До слова, врізатися в продуктопровід, який перебуває під величезним тиском, під силу лише спеціалістам, які мають відповідні апаратуру та навики. До того ж, треба достеменно знати, коли саме по трубі піде нафта (її переганяють не цілодобово, а у визначені години). Тож правоохоронці не виключають, що до скоєння злочину можуть бути причетні люди, котрі мають стосунки до нафтопроводу. Ця версія тепер перевіряється.

Як повідомив начальник Великоберезнянського РВ ГУМВС полковник міліції Василь Понзель, затриманий виноградівець перебуває під арештом. Автомобiлi доставлені на штрафмайданчик. Вживаються заходи щодо затримання інших учасників злочинної групи, особи яких уже встановлені.

Володимир ПАВЛЮХ