Показати повідомлення окремо

Брехня не сажа, а все-таки вмаже!

14.05.2009, 08:57   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

До митного поста “Тиса” Чопської митниці прибув сідельний тягач «Вольво» з напівпричепом, у якому згідно з поданими до митного контрою документами через митний кордон України переміщувався вантаж — складова комплектного об’єкта: частина комплекту виробничої лінії №1 для газованих безалкогольних напоїв у пластикових пляшках».

Відповідно до поданих документів вантаж відправляла французька фірма на адресу української фірми-отримувача, розташованої у Миколаївській області.

У ході вивчення товаросупровiдних документів митники встановили, що в супровідному листі, засвідченому печаткою митних органів Угорщини, вказано номер міжнародної товаротранспортної накладної (СМR). Цей номер не відповідає номеру CМR, поданої водієм Чопській митниці.

У зв’язку такими обставинами інспектори митниці прийняли рішення про проведення перевірки. Її результати не змусили довго чекати — у рамках міжурядової Угоди про взаємодопомогу у митній справі, від митних органів Угорщини українські митники отримали завірені копії CMR та експортної вантажної митної декларації, відповідно до яких вантаж був вивезений за межі митної території ЄС.

Встановлено, що відповідно до отриманих від закордонних колег документів, відправником вантажу вже фігурувала італійська, а не французька фірма. Що стосується вартості, то вона також відрізнялася від тієї, яка була заявлена у документах та складала 88,8 тис. євро, що за курсу НБУ становить близько 1 мільйона гривень.

З огляду на такі обставини Чопська митниця порушила кримінальну справу за фактом незаконного переміщення товару, з приховуванням від митного контролю, вчиненого у великих розмірах, тобто за ознаками складу злочину, передбаченого ч.1 ст.201 КК України.