Показати повідомлення окремо

Закарпатці відзначили 64-ту річницю Перемоги у Великій Вітчизняній війні

11.05.2009, 08:10   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 років. Не щезне в пам’яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над фашистами.

Суботнього ранку 9 травня ветерани Великої Вітчизняної війни разом із головою обласної державної адміністрації Олегом Гаваші, головою обласної ради Михайлом Кічковським, представниками військових частин, правоохоронних органів, громадськості поклали корзини з квітами до підніжжя монументу «Україна – визволителям», який височить на державному українсько-словацькому кордоні. Квіти лягли і до пам’ятника «Добровольцям Закарпаття – учасникам другої світової війни», що на площі Кирила і Мефодія в Ужгороді.

Основне ж дійство традиційно пройшло на Пагорбі Слави. Там за участі ветеранів війни, керівників області, краян відбувся мітинг-реквієм, на якому хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували пам’ять тих, котрі полягли в боях.

– Сюди, на Пагорб Слави, щороку в День Перемоги приходимо за велінням совісті, за покликом серця, – відзначив, виступаючи на мітингу, голова обласної ради Михайло Кічковський. – Адже саме тут – лицем у лице, очі в очі зустрічаються покоління різних часів і епох. Ті, котрі боролися на фронтах Великої Вітчизняної війни, достойно пройшли з боями пів-Європи, і цими бойовими дорогами на своїх плечах пронесли тягар драматичних 1418 днів і ночей війни, щоб перемогти, вижити і побудувати нове, мирне життя. Честь, хвала і низький уклін вам, дорогі ветерани, за це! Тут же – сини, онуки і правнуки обпалених війною фронтовиків.

Своїми спогадами про нелегкі бойові дні на мітингу поділився, зокрема, ветеран Великої Вітчизняної війни Сергій Чоботарьов.

Зі святом Перемоги учасників зібрання привітали заступник військового комісара Закарпатського обласного військового комісаріату з виховної роботи Петро Марко та інші.

Відтак учасники мітингу поклали квіти до Вічного вогню. В пам’ять воїнів, котрі ціною власного життя врятували Україну від фашизму, під звуки Державного Гімну України пролунали салютні залпи.

А потім ветерани війни зібралися у Ратуші, де на них чекала традиційна польова кухня з солдатською кашею та фронтовими ста грамами.
Урочистості з нагоди 64-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років відбулися в усіх районах та містах області.Источник: UA-REPORTER.COM