Показати повідомлення окремо

Обласна влада ще жорсткіше взялася за наведення порядку в гральному бізнесі

09.05.2009, 06:52   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Гральний бізнес як на Закарпатті, так і в Україні загалом за останні три роки значно розширився – «однорукі бандити» можна побачити чи в кожному селі. Безконтрольний розвиток гральної імперії призвів до того, що на сьогодні половина цього бізнесу є тіньовим.

Оскільки законодавством діяльність цього бізнесу остаточно не врегульована, місцеві органи управління самостійно взялися за встановлення «правил гри».

Ще у червні минулого року голова облдержадміністрації Олег Гаваші видав спеціальне розпорядження “Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з організації та утримання тоталізаторів і гральних закладів у Закарпатській області та порядку контролю за їх додержанням”. В області діє комісія, яка наділена повноваженнями анульовувати ліцензії тих закладів, які порушують правила провадження грального бізнесу.

Також минулого року на одній із сесій обласної ради депутати прийняли рішення «Про впорядкування грального бізнесу в Закарпатській області». Ним, зокрема, передбачено, що гральні заклади не повинні розміщуватися ближче, ніж за 2000 метрів від територій дитячих дошкільних закладів, загальноосвітніх шкіл, закладів охорони здоров’я, культури та культових споруд. Також депутати запропонували місцевим органам визначити спеціальні території для розміщення гральних закладів за межами населених пунктів.

Після трагедії в Дніпропетровську, коли в ніч з 6 на 7 травня в одному з гральних закладів внаслідок пожежі загинули та постраждали люди, Президентом України було дано відповідні доручення місцевим державним адміністраціям.

У четвер, 7 травня, голова облдержадміністрації Олег Гаваші видав доручення, згідно з яким в області буде створена комісія у складі представників органів місцевого самоврядування, територіальних підрозділів МВС, МНС, ДПА, Держпромгірнагляду, обласної санітарно-епідеміологічній станції. Комісія, метою діяльності якої є забезпечення дотримання правил безпечної експлуатації об’єктів грального бізнесу на території області та недопущення при їх функціонуванні трагічних випадків, повинна провести відповідні комплексні перевірки дотримання вимог чинного законодавства у роботі гральних закладів, які функціонують у регіоні. У разі виявлення порушень, які впливають на безпеку людей, голова облдержадміністрації вимагає вжити всіх передбачених чинним законодавством заходів щодо призупинення роботи гральних закладів до усунення виявлених порушень.

Райдержадміністраціям та міськвиконкомам керівник області також дав доручення здійснити перевірки дотримання цими закладами ліцензійних умов провадження господарської діяльності.