Показати повідомлення окремо

Як псевдоміліціонери бабусю "штрафували"

09.05.2009, 06:46   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Вечірньої пори у помешкання жительки села Терново Тячівського району Закарпатської області, 78-річної пані Марії, постукали два молодики. Грізний вигляд пізніх гостей свідчив: чекати від них чогось доброго -- марно. Ще з порога один з хлопців в ультимативній формі заявив:

– Ми прийшли з міліції, будемо вас, бабо, штрафувати!

– За що? – здивувалася старенька. – Я ж нічого поганого не зробила!

Але «міліціонери» тоном, який не терпить заперечень, стали вимагати три сотні гривень за нібито вчинене бабцею правопорушення. Навіть зібралися скласти протокол. Один з напарників неприховано заходився роздивлятися помешкання. Інший дістав зошит, вирвав з нього листок і став робити вигляд, буцімто щось хоче написати. При цьому обидва постійно наголошували: матиме стара клопоти, якщо вони заповнять ці папери. Жінка весь час намагалася з’ясувати, що ж саме вона порушила, але візитери страшенно сердилися і уникали відповіді.

Врешті-решт господиня дістала зі сховку чотириста гривень. Коли відраховувала купюри, один з непроханих гостей гаркнув:

-- Давай всі чотириста!

Однак Марія заперечила: казали триста, отже триста.

«Міліціонери» погодилися і, забравши гроші, швидко ретирувалися з помешкання. Про вечірню пригоду старенька розповіла сусідам. Ті одразу ж здогадалися, що невідомі гості не мають жодного стосунку до міліції, і зателефонували у чергову частину Тячівського райвідділу ГУМВС.

На місце пригоди виїхали начальник райвідділу Андрій Бібен, його перший заступник Василь Банк, заступник начальника Василь Груля, начальник карного розшуку Віталій Негря, його підлеглий Михайло Апшай, начальник Солотвинського відділення міліції Юрій Йовдій, експерт-криміналіст Олександр Молнар та інші оперативники.

Стало зрозумілим: в районі з'явилися вимагачі, котрі, аби отримати гроші, представляються працівниками міліції. Марія детально описала кривдників, примовивши при цьому, що десь їх раніше вже бачила.

Розділившись на кілька груп, оперативники вирішили прочесати всі вулиці Тернова. Інтуїція підказувала: після отримання грошей молодики, певніше за все, пішли гуляти у якийсь генделик.

Була вже глибока ніч, коли на одній з вулиць міліціонери побачили двох чоловіків. Обидва миттєво кинулися навтьоки, правда, утекли недалеко. Підозрюваних доставили у чергову частину. Тут з'ясували особи затриманих: це два брати із села Глибокий Потік Тячівського району, 25-річний Дмитро та 23-річний Іван.

Виявляється, ідея швидкого збагачення прийшла братам у голову спонтанно. Довідалися про самотню жінку з Тернова. Припустили, що у старенької можуть бути гроші. Аби все виглядало «натурально», прикинулися міліціонерами. Міркували: тій соромно буде зізнатися сусідам, що її "покарала міліція". Однак прогадали.

Частину грошей зловмисники встигли розтринькати, решту правоохоронці вилучили. За вимагання грошей та незаконне присвоєння владних повноважень порушили кримінальну справу. Одного з вимагачів заарештовано, інший знаходиться на підписці про невиїзд.

Працівники міліції радять громадянам: якщо в їхніх оселях з’являться псевдоміліціонери і вимагатимуть у них документи чи гроші, негайно слід телефонувати на 102.

Іван ЛАДЖУН