Показати повідомлення окремо

Вибивання відсотків з погрозами і стріляниною

09.05.2009, 06:34   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Михайло, мабуть, і не передбачав, що добрі стосунки з двома мукачівськими приятелями йому згодом можуть вилізти боком. Спочатку все складалося добре. Молодий чоловік вирішив на Хустщині розпочати свій бізнес. Там орендував приміщення, де згодом відкрив кафе. Для повного функціонування торгового закладу трохи не вистачало грошей. Щоб прискорити комерційну справу, Михайло став шукати необхідні кошти і звернувся до знайомих, згадуваних мукачівців Степана та Олександра. Варто сказати, що свого часу за скоєння злочину Степан вже побував на лаві підсудних. Та, це не надто бентежило Михайла.

Зустрівшись з приятелями, підприємець попросив позичити йому три тисячі гривень. У розмові запевнив: за борг можуть не боятися - як трохи справа зрушиться з місця, він неодмінно віддасть усі гроші. Приятелі погодилися і згодом відрахували Михайлові необхідну суму. З того часу минуло три місяці...

І ось недавно, в обідню пору, в кафе до Михайла на Хустщину завітали Степан з Олександром. Гості уважно розглядали приміщення. Далі до них підсів за стіл сам господар. Зав’язалася розмова, під час якої мукачівці нагадали Михайлові про борг. Але виплатити його кредитори вимагали негайно, до того ж із відсотками. Назвали й суму - 20 тисяч гривень!

Спантеличений власник кафе не йняв віри, гадав, що хлопці жартують. Коли ж зрозумів, що справа набирає небезпечного повороту, став просити, аби гості переглянули свої підрахунки. Та жодні прохання й доводи зухвальці й слухати не хотіли. Степан грізно наголосив: «Або зараз повернеш названу суму, або матимеш дуже серйозні проблеми». За мить між молодими людьми виникла суперечка, у розпалі якої один з візитерів раптово витягнув пістолет і з близької відстані вистрелив у Михайла! Куля влучила господареві у спину. Потерпілий заточився і присів.

Покинувши пораненого Михайла, зухвальці кинулися до виходу. Відвідувачі кафе бачили, як ті сіли в іномарку та чкурнули з місця пригоди. Люди запам'ятали номери машини. Хтось одразу зателефонував у чергову частину Хустського міськвідділу ГУМВС. На місце пригоди виїхала посилена слідчо-оперативна група, котру очолило керівництво міськвідділу. Потерпілого доставили у лікарню. Як з'ясувалося, вимагачі стріляли гумовими кулями.

Щоб знешкодити зухвальців, працівники карного розшуку оперативно перекрили виходи з району. Орієнтування на іномарку передали на всі спецпости. Втекти зловмисникам не вдалося. На одному з виставлених постів у Тячівському районі оперативники зупинили втікачів.

Розуміючи, що немає сенсу грати у мовчанку, затримані одразу ж зізналися у скоєному. Виправдовуючись, вони стверджували: хотіли тільки повернути свої гроші. Так це чи ні, повинно встановити слідство. За фактом вимагання порушили кримінальну справу. Відповідна стаття Кримінального кодексу за такі дії передбачає покарання від трьох до п'яти років позбавлення волі.

Іван ЛАДЖУН