Показати повідомлення окремо

Переправити річкою цигарки контрабандистам завадили міліціонери

08.05.2009, 07:55   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Берегівщина – прикордонний з Угорщиною район Закарпаття. Тому тут, зазвичай, в’ються ділки різних мастей. Останнім часом міліція спільно з прикордонниками затримала кілька груп нелегальних мігрантів. Неодноразово попадалися й організатори цього «бізнесу». А ще окремі ділки намагаються «перекидати» через кордон підакцизні товари, зокрема сигарети, які на території Угорщини чи інших європейських держав значно дорожчі, ніж у нас.

Керівництво закарпатської міліції систематично націлює особовий склад на протидію подібним кримінально-карним діянням. От і нещодавно інспектор-кінолог патрульної служби Олександр Гладинець та Валерій Мокань з Державтоінспекції, які заступили в наряд у нічну пору і патрулювали маршрут Яноші – Косино, звернули увагу на два автомобілі. Як відомо, ближче до півночі автомашин на дорогах значно меншає. Коли стражі порядку знаходилися поблизу села Бийгань, то зауважили, що у бік села Косино (поруч з яким проходить кордон) на досить великій швидкості мчать якісь автомашини.

Правоохоронці вирішили перевірити нічних подорожуючих. Однак на жест міліцейського жезла обидва водії зреагували по-своєму: ще більше натиснули на педаль газу! Тоді Олександр Гладинець з напарником вскочив у службове авто, увімкнули сирену й рвонули за втікачами. Як хутко не їхали іномарки, та невдовзі міліціонери їх наздогнали.

Звичайно, утікали нічні «шумахери» недарма. У салоні першої машини, престижній «Ауді-А6», вмістилося шестеро молодих чоловіків. Стільки ж було й у «мікрику» марки «Опель». Та окрім водія і пасажирів, в автобусі також знаходилися 24 ящики сигарет вітчизняного виробництва. Були вони замотані у великі поліетиленові пакети. Кордон із Угорщиною проходить у цих місцях по річці Тиса - нею, вочевидь, і планували переправити на той бік «товар».

На запитання, куди рухаються у цю пору, одностайної відповіді водії міліціонерам так і не дали: один стверджував, що їде в Чоп, інший запевняв, нібито прямує в Косино. До з’ясування обставин довелося змінити маршрут: автомобілі та підакцизний вантаж опинилися на штрафмайданчику.