Показати повідомлення окремо

Вилучена зброя більше не "заговорить"

08.05.2009, 07:43   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Завершився місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів. Як відомо, під час проведення цієї загальнодержавної акції громадяни, котрі добровільно здають зброю чи вибухові речовини, звільняються від кримінальної відповідальності. Відрадно, що краяни прислухаються до порад правоохоронців і добровільно здають свої «стволи». Правда, не всі.

Житель села Сімер Перечинського району Закарпаття свого часу знайшов в одному з урочищ бойовий пістолет чеського виробництва. Під час акції чоловік вирішив здати зброю. Жителька іншого села цього ж району-Дубриничів принесла у райвідділ на знищення газовий пістолет іноземного виробництва. Позбувся небезпечної іграшки і її односільчанин, 32-річний Іван. Він добровільно віддав міліціонерам ствол до пневматичної гвинтівки без номерного позначення. А ось житель Перечина зважився віддати стражам порядку свій газовий пістолет марки "Олімпік", котрий, за його словами, знайшов в одному із сільських урочищ.

На Іршавщині 52-річний житель одного з сіл добровільно здав на знищення нарізний карабін. З іншого населеного пункту цього району у райвідділ міліції принесли для реєстрації незареєстровану мисливську гладкоцівкову рушницю. Аналогічно вчинив і 56-річний іршавець Іван. Чоловік позбувся незареєстрованої гладкоцівкової рушниці ІЖ-58. 24-річна Наталія, жителька цього району, вирішила також зареєструвати подібну мисливську рушницю.

«Добровольці» виявилися і на Свалявщині. Місцевий 52-річний Іван, наприклад, віддав правоохоронцям карабін “Тигр”, а його 31-річний земляк вирішив подібним чином позбутися мисливської гладкоцівкової рушниці.

Як повідомили працівники відділу громадської безпеки ГУМВС України в Закарпатській області, протягом проведення цієї акції краяни добровільно здали 161 одиницю зброї, з яких 9 – нарізна, 96 – гладкоцівкова, 18 – холодна та саморобна і 38 одиниць спецзасобів.

Тепер ці «стволи» не принесуть біду людям.