Показати повідомлення окремо

Не ловися рибко!

28.04.2009, 06:55   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Весна - по-справжньому чудова пора для браконьєрів, для котрих прагнення швидко і легко заробити – понад усе. Для них не існує заборонених засобів лову: у хід ідуть і стометрові тенета, й «електровудиці». Треба сказати, що свіжу рибку охоче купують на ринках, при цьому громадяни здебільшого не цікавляться її походженням. Але те, що байдуже пересічному покупцеві, не залишається поза увагою працівників міліції.

Тому для збереження рибної популяції щорічно (починаючи з квітня) вводиться низка обмежень на рибну ловлю. Співробітники Мукачівського міськвідділу ГУМВС, наприклад, від початку переднерестового періоду роблять усе можливе, щоб попередити злочинний промисел. Прикро, але за такі злочини Закон не передбачає серйозної відповідальності.

Найчастіше порушники відбуваються адміністративним покаранням. А штрафи швидко компенсуються новими уловами. Втім, є у браконьєрів і реальний шанс потрапити за грати: за повторні випадки незаконного лову або такі види браконьєрства, які визнані способами масового винищення риби, Кримінальний кодекс передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.