Показати повідомлення окремо

Вшанували чорнобильців

25.04.2009, 07:11   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

У п’ятницю, 24 квітня, в облдержадміністрації відбулася зустріч керівництва облдержадміністрації з активом обласної та районних організацій ВГО «Союз Чорнобиль Україна». Ця зустріч була приурочена до 23-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

Звертаючись до присутніх, заступник голови облдержадміністрації Володимир Гоблик зазначив, що обласна влада намагається покращити стан соціального захисту чорнобильців. І навіть у цей скрутний час за рахунок обласного бюджету всі обласні заклади охорони здоров’я забезпечуються медикаментами. Це дозволяє чорнобильцям не турбуватися про придбання необхідних для лікування медикаментів. До того ж протягом 2008 року з обласного бюджету двічі додатково виділяли кошти для покращення ситуації із забезпечення безкоштовними ліками. За сприяння облдержадміністрації минулого року санаторні заклади області виділили 31 благодійну путівку для чорнобильців.

Разом з тим, через недофінансування з державного бюджету існує ряд проблем із забезпеченням соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Незважаючи на неодноразові звернення до вищих органів влади, в тому числі до Прем’єр-міністра України, жодна сім’я з числа інвалідів-чорнобильців третій рік не отримує житла за рахунок коштів державного бюджету, це вперше за останні 17 років. Тільки кожний дванадцятий з дорослих чорнобильців може розраховувати на безкоштовну путівку за рахунок держбюджету. Потребує вдосконалення механізм нарахування пенсій учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Відтак Володимир Гоблик вручив активістам організації «Союз Чорнобиль Україна» Почесні грамоти і подяки облдержадміністрації та обласної ради.
Цього ж дня на площі Дружби народів відбулися мітинг-реквієм пам’яті жертв аварії на Чорнобильській АЕС та покладання квітів до пам’ятника закарпатським ліквідаторам.