Показати повідомлення окремо

Податкова міліція ліквідувала потужний міжрегіональний конвертаційний центр

24.04.2009, 07:25   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Податкова міліція ліквідувала потужний міжрегіональний конвертаційний центр з оборотом понад 1,5 млрд. гривень.

Організував його приватний підприємець м. Чернігова, який протягом двох років скуповував різні фірми в багатьох регіонах України з метою переведення безготівкових коштів у готівку та сприяння іншим "підприємцям" у незаконному відшкодуванні з бюджету ПДВ.

Основну діяльність махінатор розгорнув у Києві. Маючи певний досвід реєстрації суб’єктів господарювання, здійснення фінансово-господарської діяльності, знаючи порядок ведення бухгалтерської та податкової звітності, йому вдавалося деякий час успішно займатися фінансовими оборудками, до яких він залучив ще кількох своїх спільників.

У своїй діяльності конвертатори дотримувалися суворої конспірації. Обов’язки між ними були чітко розподілені, і лише організатор володів повною інформацією про фінансові справи.

Тим не менше зловмисників "вирахували" податкові міліціонери. Аби отримати докази протиправної діяльності та затримати усіх членів угруповання, оперативники ретельно спланували операцію та вирішили брати їх "на гарячому" у процесі чергової оборудки.

Під час операції податківці провели обшуки в офісі конвертаційного центру, а також за місцями проживання членів угруповання. У результаті було вилучено 20 печаток підприємств різних форм власності, які ставилися на "липові" документи, комп’ютерну техніку з системою "клієнт-банк", інформаційні носії та документи, що свідчили про незаконну діяльність, а також понад 400 тисяч гривень готівкою, що призначалися черговим клієнтам.

Наразі чотири основних фігуранти знаходяться за гратами і щодо них порушено кримінальні справи. Встановлюється повне коло клієнтів конвертаційного центру, які теж відповідатимуть згідно з чинним законодавством.

Загалом в Україні у січні – березні 2009 року підрозділами податкової міліції припинено діяльність 75 конвертаційних центрів.