Показати повідомлення окремо

Аварійна ситуація, що склалася в результаті прориву напірного трубопроводу

22.04.2009, 08:52   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Аварійна ситуація, що склалася в результаті прориву напірного трубопроводу на станції очистки шламових вод гірничо-видобувного підприємства в районі м. Бая Борша (Румунія) 16 квітня 2009 року.

При цьому сталося аварійне забруднення р. Тиса. За результатами аналітичних досліджень перевищення концентрації забруднюючих речовин, а саме важких металів, зокрема: цинку, заліза, міді становило від 2 до 4 разів.

Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області встановлений постійний контроль за якістю поверхневих вод прикордонної річки Тиса. Відбори та дослідження проб на вміст важких металів здійснюються кожні 6 годин по 6 створах контролю. Станом на 10:00 годину 21.04.09р. лабораторією Інспекції відібрано 54 проби води, проведено 504 компонентовизначення вмісту важких металів у поверхневих водах р.Тиса. В контрольних створах (Україна-Румунія) р.Тиси смт. Солотвино, р.Тиси м.Тячів та контрольних створах (Україна-Угорщина) р.Тиси смт Вилок, р.Тиси м. Чоп якість поверхневих вод відповідає фоновим концентраціям, характернм для поверхневих вод р. Тиси у весняний період.

Контроль за якістю поверхневих вод р. Тиса продовжується. З 21.04.09р. відділ інструментально-лабораторного контролю Інспекції переходить на плановий режим роботи по контролю за якістю поверхневих вод р. Тиса.