Показати повідомлення окремо

Браконьєрів - до відповідальності

22.04.2009, 07:34   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Природу, як відомо, необхідно берегти та примножувати. Лише не всі це розуміють й поводяться з флорою та фауною по-варварськи. Люди вирубують ліси, а потім самі ж потерпають від катастрофічних паводків. Вистрілюють усе живе, а потім самі ж дивуються, що зайчики й фазани перевелися. Нищать "електровудицями" рибу в річках, а потім на риболовлю нікуди сходити. Закарпаття тут - не виняток.

З такими бореться міліція й відповідні служби. Скажімо, на Виноградівщині та Хустщині вже цьогоріч попалися любителі незаконно постріляти дичину. Від їхніх рук загинули фазани та козулі. А на Рахівщині 32-річний браконьєр застрелив з карабіна "Манліхер" оленя. Інший губитель природи підстрелив куницю, яка занесена до Червоної книги. Зловмисників затримали, зброю вилучили.

Як повідомив начальник ВГБ ГУМВС України в Закарпатській області полковник міліції Петро Буц, з початку року проти браконьєрів порушено вже п’ять кримінальних справ (торік - три). Складено також 20 адмінпротоколів на браконьєрів. Наприклад, порушені кримінальні справи проти двох жителів села Яблунівка Хустського району, котрі застрелили двох козуль, проти жителя Свалявщини, котрий браконьєрським способом ловив у річці рибу.

Нині, коли триває нерест риби, дільничні спільно з працівниками ДСБЕЗ та бійцями "Беркута" патрулюють водойми області, виявляючи браконьєрів. Зокрема, на ринку, що на вул.Краснодонців в Ужгороді, «шерифи» спільно із співробітниками міліцейської ветеринарної медицини вилучили свіжу рибу у двох продавців, які не мали на товар жодних документів про його походження. В одного - 309 кілограмів, в іншого – 80 кілограмів. Складено відповідні адмінпротоколи на порушників. Відпрацювання ринків тривають.

Нагадаємо, що ст.248 Кримінального кодексу України (Незаконне полювання) передбачає покарання: штрафу у розмірі сто і більше неоподатковуваних мінімумів або три роки обмеження волі з конфіскацією засобів незаконного полювання та всього добутого. А згідно зі ст. 249 (Незаконне зайняття рибним промислом) розмір штрафу може бути до 100 мінімумів або обмеження волі на строк до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Усі ж незаконні дії, вчинені способом масового знищення риби, караються штрафом від 100 до 200 мінімумів або обмеженням чи позбавленням волі на строк до трьох років.

Володимир ПАВЛЮХ