Показати повідомлення окремо

Прорив напірного трубопроводу в районі м. Бая Борша (Румунія)

21.04.2009, 06:41   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Державна екологічна інспекція в Закарпатській області повідомляє, що 16 квітня 2009 року в результаті прориву напірного трубопроводу на станції очистки шламових вод гірничо-видобувного підприємства в районі м. Бая Борша (Румунія) сталося аварійне забруднення р. Секу, притоки ріки Цісла, яка впадає в р. Вішку ліву притоку р. Тиса.

Відстань від місця аварії до українсько-румунського кордону (с. Ділове, Рахівський район) складає 72 км. Транскордонне забруднення поверхневих вод досягло кордону України близько 13:00 години того ж дня. За інформацією Водного Управління Сомеш-Тиса Національної Адміністрації "Води Румунії" м.Клуж-Напока (Румунія) аварійне забруднення в р. Вішеу ними було виявлено о 10.00 год. 16.04.2009 року. Інспекція отримала від Румунської сторони повідомлення про аварію о 13 годині 30 хвилин. Об'єми аварійного скиду Румунською стороною уточнюються.

Про ситуацію було повідомлено Мінприроди України, Державну екологічну інспекцію, Закарпатську ОДА, Головне управління МНС в Закарпатській області, Державне управління ОНПС, Управління СБУ в Закарпатській області, обласну прокуратуру, Верхнє-Тисянську інспекцію охорони навколишнього природного середовища та водного господарства (Угорщина).

Рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Закарпатської облдержадміністрації було тимчасово призупинено забір води із поверхневих водозаборів на р. Тиса, зокрема в містах Тячів та Хуст. Станом на 12 годину 17.04.09. водопостачання відновлено.

Відділом інструментально-лабораторного контролю Інспекції встановлений постійний контроль за якістю поверхневих вод прикордонної ріки Тиса. Відбори та дослідження проб на вміст важких металів здійснюються по 6 створах контролю. За результатами аналітичних досліджень перевищення концентрації забруднюючих речовин (важких металів, зокрема: цинк, залізо, мідь) встановлено від 2 до 4 разів.

Державна екологічна інспекція в Закарпатській області запросила від Румунської сторони дані аналітичних досліджень в місці аварійного забруднення р. Вішеу та її приток. Станом на 12 годину 17.04.09р. від Водного Управління Сомеш-Тиса Національної Адміністрації "Води Румунії" м. Клуж-Напока (Румунія) не отримано жодних результатів гідрохімічних досліджень.