Показати повідомлення окремо

Смерть на посту...

18.04.2009, 07:30   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Щороку, проводячи зустрічі з працівниками Хустського МВ ГУМВС, колишні співробітники цього підрозділу, а нині ветерани і пенсіонери ОВС, згадують Григорія Шутка, мужнього міліціонера, чиє ім’я навіки вкарбувалося у пам’яті людській.

Народився він у с. Нанково Хустського району. Нелегким було дитинство героя, не раз доводилося голодувати. Адже це були тяжкі повоєнні роки. Коли після приходу Червоної Армії у селах Хустщиниу почали створюватися Народні комітети і перший орган правопорядку - міліція, молодий Григорій Шутко твердо вирішив піти працювати туди.

Не раз дивився він смерті у вічі, в його активі - десятки затриманих злочинців,

Одного вересневого дня бандити вирішили поквитатися з міліціонером – напали на будинок Шутка. Того вечора вся сім’я була вдома, довелося вступити у нерівний поєдинок з озброєними злочинцями. Бандити втекли, але того ж дня з допомогою прикордонників їх затримали.

Невдовзі, 15 квітня 1952року, неподалік с. Бороняво Хустського району в бою з бандитською зграєю безстрашний молодший лейтенант міліції Григорій Шутко загинув. Поховали героя на цвинтарі в м. Хуст. Сюди приходять рідні та колеги.

Адже у міліції немає безіменних героїв. Їх добре знають і пам’ятають.

Агнеса КУРТЯК,
Хустський МВ ГУМВС України в Закарпатській області