Показати повідомлення окремо

Працівник банку шляхом зловживання службовим становищем незаконно заволодів кредитним

18.04.2009, 07:26   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

14 квітня 2009р. слідчим відділом податкової міліції ДПА у Закарпатській області порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ст. ст. 191 ч. 4, 209 ч. 1 КК України стосовно працівника Виноградівського відділення одного з комерційних банків, громадянина З., місцевого мешканця.

Будучи службовою особою Виноградівського відділення одного з банків, діючи на підставі довіреності, шляхом зловживання своїм службовим становищем, переслідуючи мету, направлену на незаконне заволодіння споживчим кредитом, ввійшов в довіру до громадянина Ш., мешканця Виноградівського району, дієздатність якого обмежена за розумової відсталості, отримав від останнього паспорт та ідентифікаційний номер для оформлення на його ім’я кредиту.

Також громадянин З., маючи доступ до кредитної документації, зловживаючи своїм службовим становищем, зробивши ксерокопії паспорта та ідентифікаційного кода громадянина Т., місцевого мешканця, оформив його в якості поручителя по забезпеченню кредиту Ш.

У подальшому працівник банку, маючи на руках дані громадян Ш. і Т., незаконно оформив кредитну угоду, договір поруки, договір про видачу траншу, договір про відкриття карткового рахунку та обслуговування платіжної картки, договір застави майна, підробивши в зазначених документах підписи Ш. та Т.

На підставі вказаних договорів З. незаконно заволодів коштами в сумі 8 тис. 500 доларів США, що згідно з курсом, встановленим Національним банком України станом на 01.10.2007 р. (1 долар США – 5,05 грн.), становить 42 тис. 925 грн., внаслідок чого заподіяв шкоду комерційному банку шляхом неповернення 71 тис. 639грн. (враховуючи пеню та штрафні санкції на суму 28 тис. 714грн.).

Громадянин З. умисно легалізував кошти в сумі 42 тис. 925 грн., використавши на власні потреби.