Показати повідомлення окремо

На Закарпатті через пожежу в хліві згорів житловий будинок та три господарські будівл

17.04.2009, 07:20   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Через загорання хліва 53-річної мешканки села Репинне Міжгірського району, що на Закарпатті, вигоріло все дворогосподарство (житловий будинок, літня кухня та господарська будівля) та пошкоджено сусідський хлів.

Повідомлення в оперативно-рятувальну службу Міжгірщини надійшло від сусідів о 17.25 15-го квітня. Люди розповіли, що на той час пожежа набула великих розмірів, охопивши всі споруди, що розташовані в дворогосподарстві та будівлю сусідського хліва. Силами місцевого населення вдалося вивести з хліва коня, корову та двійко свиней.

Щоб ліквідувати стихію, окрім СДПЧ-14, що дислокована в райцентрі, довелося залучати пожежні підрозділи з населених пунктів Синевир та Нижній Студений. На час їхнього прибуття, дерев’яний хлів палав немов смолоскип. В поряд розташованих житловому будинку та літній кухні вже обвалилися покрівлі та перекриття. Розвитку пожежі сприяв сильний вітер, який роздмухував полум’я в різні напрямки.

Існувала загроза перекидання вогню на розташовані поблизу житловий будинок та інші споруди сусідського обійстя, тому основні зусилля вогнеборців були спрямовані на захист цих будівель. Для безперебійного гасіння вогню довелося організовувати підвіз води з відстані близько одного кілометра. Щоб приборкати полум’я пожежним знадобилося близько години, проте наслідки пожежі досить значні.

Пожежа знищила житловий будинок та домашнє майно, хлів та літню кухню 53-річної Ганни та пошкодила господарську будівлю сусіда, завдавши збитків на суму близько 67 тисяч гривень. Наслідки пожежі могли б бути набагато більшими, якби не вправні дії бійців МНС та місцевого населення, котрі не дали розповсюдитися полум’ю на інші сусідські споруди. Загалом врятоване майно оцінюється в 90 тисяч гривень.

За висновками фахівців у галузі пожежної безпеки, до появи вогню призвело банальне замкнення електромережі на вводі в господарську споруду. Як вважають в обласному управлінні МНС – пожежі можна було уникнути, якби власниця слідкувала за справністю електрогосподарства. Загалом у пожежній статистиці, саме ця причина є домінуючою. Ще одна причина, через що саме пожежа і набула таких масштабів, особливо це стосується населених пунктів гірської місцевості Закарпаття – брак рівнинних земель, через що селяни для облаштування дворогосподарств намагаються раціонально використати кожен метр землі.