Показати повідомлення окремо

Через контрабандні цигарки позбулись двох іномарок

16.04.2009, 06:56   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

«Червоне світло» на українсько-словацькому кордоні отримали громадяни Німеччини, Угорщини та Словаччини, які намагались незаконно вивезти з нашої країни старовинні годинники, монету та майже тисячу пачок сигарет. Двоє з порушників позбулися своїх автівок, що використовувались для приховування та переміщення прихованого від митного контролю товару.

У першому випадку 41-річний німець під час проходження митного контролю свідомо обрав «зелений коридор», тим самим декларуючи, що нічого забороненого через кордон не переміщує. Коли співробітники Ужгородської митниці оглянули салон його автомобіля, то в бардачку виявили незадекларовані два металеві годинники «Молния» (виготовлені до 1950р.) та російську монету датовану 1875 роком.

Відповідно до наказу Міністерства культури і мистецтв України годинники (наручні, підлогові, настінні і т. п.), виготовлені до 1950 року та монети (вітчизняні та зарубіжні із дорогоцінних і недорогоцінних металів до 1960 р. включно) можуть бути вивезені за межі території України лише на підставі дозволу Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України. Такого дозволу у чоловіка не було.

Таким чином, громадянин Німеччини порушив митні правила, переміщуючи речі, що підлягали обов'язковому декларуванню і перевезення яких через кордон здійснюється виключно за дозвільними документами відповідних державних органів. Предмети правопорушення митницею вилучені, а їх вартість встановлюється експертами.

У другому випадку 26-річний угорець виїжджаючи з України до Словаччини на своєму автомобілі також обрав спрощену схему проходження митного контролю — «зелений коридор» та потрапив до рук митників із контрабандою сигарет. У результаті проведеного поглибленого огляду автівки, інспектори виявили 519 пачок тютюнових виробів, прихованих у конструктивних порожнинах усіх дверцятах, задніх та передніх крилах, кришки багажного відділення іномарки. Відтак складено протокол про порушення митного законодавства, сигарети марок «Next», «Viceroy Blue», «Прима Люкс» вартістю 1,6 тис. грн., а також автомобіль марки «Опель Астра Караван» вартістю 53 тис. грн. вилучені.

В третьому випадку, 29-річний словак, повертаючись додому на автомобілі марки «Альфа Ромео», намагався вивезти через «зелений коридор» митного поста «Ужгород» 360 пачок сигарет, прихованих у газовому балоні. Проведений у боксі поглиблений огляд іномарки дав позитивні результати – вийнятий із багажника балон виявився розділений на дві порожнини: одна – для приховування сигарет, інша – для живлення автівки газом. Коли митники зняли кришку газового датчика, то всередині виявили вміло приховані сигарки марки «Classic Red». Для маскування ззовні газовий балон був добре прошпакльований і пофарбований під колір балону.

Отже, ужгородськими митниками складено протокол та вилучено тютюнові вироби на суму понад одну тис. грн. та автомобіль, вартістю 84 тис. грн.