Показати повідомлення окремо

В Чорноголовій знайшли мінометну міну

16.04.2009, 06:50   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Вчора вдень, близько 14:00 години великоберезнянські рятувальники отримали повідомлення про виявлення вибухонебезпечної знахідки поблизу села Чорноголова. Лісничий Чорноголівського лісництва зателефонував на «101» та розповів, що під час облаштування розсадника для посадкового матеріалу в урочищі Дубина ним було знайдено невідомий предмет, який зовні дуже нагадує мінометну міну.

Припущення, висловлені чоловіком, підтвердили фахівці, які невдовзі прибули на місце події. Знайдений лісничим предмет, виявився мінометною міною часів Другої Світової війни, яка більш ніж шістдесят років пролежала в землі, очікуючи на свій час.

Наразі саме місце знахідки перебуває під охороною.

Для знешкодження вибухонебезпечного снаряду до місця події направлено піротехнічну групу аварійно-рятувального загону спеціального призначення, яке здійснить вилучення та знешкодження знахідки. Разом з тим планується здійснити обстеження прилеглої території на випадок, якщо в землі причаїлися інші «смертельні знахідки».

Як розповідають фахівці головну небезпеку у вибухонебезпечних "подарунках" землі містять пристрої ініціювання вибуху. Від вологи, довгого перебування в землі, при взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки – пікрати, які становлять основну небезпеку (зовні мають вигляд білуватих порошкоподібних наростів). Вони вибухають навіть від невеликого тертя, іскри, удару.

Саме тому, при виявленні вибухонебезпечного предмету, до нього не можна навіть торкатися – це дуже небезпечно. Передусім місце знахідки потрібно обгородити й нікого до нього не допускати, а далі повідомити рятувальників, зателефонувавши за номером «101».