Показати повідомлення окремо

Митники затримали мотоциклетні "напівфабрикати"

15.04.2009, 09:10   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Традиційно напередодні пасхальних свят збільшується кількість громадян, які перетинають кордон. Серед них значну частину складають наші співвітчизники, які тимчасово знаходяться за кордоном і повертаються на батьківщину на час свят. У такі дні деякі "підприємливі" громадяни намагаються скористатися збільшенням пасажиропотоку і для власного незаконного збагачення вдатися до порушень митних правил, розраховуючи на те, що у митників збільшується обсяг робіт.

Так на митному посту "Тиса" Чопської митниці під час митного огляду мікроавтобуса з пасажирами, які прямували з Італії до України, співробітники митниці виявили розібрані два мотоцикли: "Suzuki", 2006 року випуску з об’ємом двигуна 600 см3 та "КТМ", теж 2006 року випуску з об’ємом двигуна 990 см3.

Як виявилось, "залізних коней", які знаходилися у вантажному відсіку мікроавтобуса, перевозив наш співвітчизник, мешканець Чернівецької області. Громадянин не заявив відомості про мотоцикли у митній декларації і навіть усно не повідомив митників про свій вантаж.

Як повідомляє прес-секретар Чопської митниці Віктор Іванус, пояснюючи свої дії мешканець Буковини розповів, що не задекларував (ні письмово, ні усно) розібрані мотоцикли (які отримав від своїх знайомих в Італії для перевезення в Україну) тому що не знав, як їх потрібно оформляти на митниці. При цьому чоловік запевняв, що не знав про те, що фактично везе мотоцикли у розібраному стані, думаючи, що перевозить тільки запчастини, – зазначає Віктор Іванус.

Працівники митниці склали протокол про порушення митних правил за ознаками статті 340 Митного кодексу України „Недекларування товарів, транспортних засобів” і вилучили мотоцикли, загальна вартість яких складає понад 103 тис. грн. Долю транспортних засобів вирішить суд.