Показати повідомлення окремо

Через розсіяність втратив спадщину

15.04.2009, 08:17   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

На митний пост "Тиса" Чопської митниці в смугу спрощеного митного контролю «зелений коридор» заїхав мікроавтобус марки "Citroen Jumper" під керуванням громадянина України, який прямував до Угорщини в приватних справах.

Після виведення транспортного засобу з "зеленого коридору" працівники митниці запропонували водію мікроавтобуса заповнити митну декларацію. Наш співвітчизник подав власноручно заповнену декларацію, у якій зазначив, що переміщує угорські форинти у кількості 200 тисяч форинтів. Проте у ході митного огляду транспортного засобу та речей громадянина, інспектори Чопської митниці виявили (не вказану в митній декларації та не заявлену під час усного опитування) іноземну валюту: 2,5 млн. форинтів Угорщини, 2 тис. доларів США, що знаходилися на полиці панелі приладів салону мікроавтобуса. Та ще й 6,5 тис. євро, а також 7,6 тис. грн., які були виявлені митниками в портфелі типу «дипломат», який наш співвітчизник пред’явив до митного контролю.

На пропозицію надати пояснення, водій мікроавтобуса, пояснив, що він постійно проживає в Угорщині і цього разу прямував на Закарпаття, щоб оформити продаж будинку своєї бабусі, який отримав від неї у спадок. Отримавши завдаток від продажу будинку у розмірі 180 тис. грн., частину валюти обміняв на угорські форинти, долари США та євро. А факт незаявлення переміщуваної валюти, яка підлягає обов’язковому декларуванню, чоловік пояснив своєю розгубленістю.

Таким чином громадянин України намагався незаконно перевезти іноземну валюту, вартість якої згідно з курсом НБУ складає понад 175 тис. грн.

За даним фактом співробітники митниці склали протокол про порушення митних правил за ознаками статей 339 та 340 Митного кодексу України, а подальшу долю валюти вирішить суд.