Показати повідомлення окремо

Інцидент за участі міського голови Ужгорода Сергія Ратушняка

15.04.2009, 08:12   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Деякі ЗМІ, в тому числі й центральні, поширили у вівторок, 14 квітня, інформацію про те, що на міського голову Ужгорода Сергія Ратушняка вчинено замах. Що ж відбулося насправді?

13 квітня о 19.50 в міліцію звернувся 48-річний Сергiй Ратушняк, мiський голова Ужгорода, який повідомив про те, що о 17.50 на вул.Фединця в Ужгороді невiдома особа погрожувала йому та працiвникам, що виконували ремонтнi роботи бiля хiмiчного факультету УжНУ, предметом, схожим на пiстолет.

Вжитими заходами спiвробiтниками Ужгородського МВДСО, котрі прибули на місце пригоди, було затримано громадянина Ц., 20-річного мешканця Ужгорода. Останній, перебуваючи в нетверезому стані, вчинив хуліганські дії через непорозуміння з працівниками. У затриманого було вилучено пристрiй пневматичної дiї "Байкал" калібру 4,5 мм. та 8 металевих кульок до нього, які направлено на дослiдження в НДЕКЦ при ГУМВС.

Відомі також деталі цієї пригоди. Будівельники проводили ремонтні роботи--клали бруківку неподалік хімічного факультету УжНУ. Територія, де проводилися роботи, була огороджена стрічкою. Раптом звідкілясь появився невідомий молодик, який, розмовляючи по мобільному телефону, зайшов на територію, де проводилися роботи. Було видно, що людина перебуває в нетверезому стані. Будівельники зробили хлопцеві зауваження, на що той відреагував агресивно. Відклавши "мобілку", невідомець раптом вихопив предмет, схожий на пістолет, і почав погрожувати будівельникам.

На цей інцидент навідався ужгородський міський голова Сергій Ратушняк. Мер зробив хулігану зауваження, на яке той не зреагував, а почав і йому погрожувати. Викликали міліціонерів Державної служби охорони (ДСО), відділення яких знаходиться неподалік від місця пригоди. Хулігана було доставлено в міське управління міліції. Затриманий був настільки п'яним, що не міг давати пояснення...

Наразі ця подія розцінюється як хуліганство. У разі, якщо буде порушено кримінальну справу за ст. 296 Кримінального кодексу України (Хуліганство), це грозить затриманому або штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом на строк до півроку, або обмеженням волі на строк до трьох років. Якщо ж хуліганські дії вчинено із застосуванням вогнепальної чи холодної зброї, або іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь виготовленого для нанесення тілесних ушкоджень, то такі дії караються позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Вилучений від хулігана пристрій пневматичної дії "Байкал" - не вважається вогнепальною зброєю. Для придбання "Байкала" не потрібен спеціальний дозвіл - його можна вільно придбати в спецмагазинах зброї за паспортом, або з рук на ринку. Володіння пістолетами пневматичної дії не карається законом.