Показати повідомлення окремо

Митниця відзначила ювілей

11.04.2009, 07:58   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

8 квітня на урочистих зборах колективу відбулося святкування 25-річчя з дня створення Дяківської митниці, правонаступницею якої є Виноградівська митниця.

Мабуть всім знайома фраза із популярного кінофільму "Біле сонце пустелі", - "Таможня даёт добро!", - у якому митниця працює чітко і злагоджено за будь-яких обставин .

Сьогодні митна служба України, стоячи на сторожі економічних інтересів та безпеки нашої держави, забезпечує наповнення національної скарбниці більше ніж на 40%, веде активну боротьбу з контрабандою і порушеннями митного законодавства та виконує інші, покладені на неї завдання. А як створювалася митниця у нашому краї?

Возз'єднання Закарпаття із Україною та географічне розташування краю, який межує з Румунією, Угорщиною, Словаччиною та Польщею стали визначальними факторами при організації митної структури в області. Вже 8 вересня 1945 року наказом Народного Комісаріату зовнішньої торгівлі Союзу РСР №241 створюється Чопська митниця. Але життя, особливості післявоєнного періоду ставили нові завдання перед митною системою. Зростала кількість перевезень вантажів у глибину колишнього Союзу РСР. Вони надходили також із сусідніх країн і частина з них транзитом проходила через державний кордон з Румунією.

Саме тому 10 травня 1978 року розпочав свою роботу митний пост "Дяково" Чопської митниці, на якому працювало в той час троє працівників. 2 квітня 1984 року його було реорганізовано в Дяківську митницю, а з 14 вересня 1984 року Дяківську митницю було перейменовано і розпочався відлік історії Виноградівської митниці.

Виноградівська митниця сьогодні – це новий адміністративний корпус у Виноградові, чотири митні пости: "Дяково", "Вилок", "Астей", "Рахів", три окремі відділи митного оформлення у Виноградові, Берегові та Хусті, діючі пункти пропуску "Косино", "Дзвінкове", "Тересва", "Рахів", "Солотвино", які обслуговують близько двох тисяч триста суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Участь у святкуванні взяли також запрошені ветерани та працівники, які розпочинали свою трудову діяльність у Дяківській митниці. За довготривалу працю, сумлінне виконання службових обов’язків, професіоналізм, високу результативність та ініціативність у роботі їх нагороджено почесними грамотами та грошовими преміями.

Символічним став виступ першого начальника Дяківської, а згодом Виноградівської митниці - Василя Федоровича Дячка, який розповів про створення митниці, про її будні і свята, поділився досвідом та висловив побажання на майбутнє.

Також, за доброю традицією, 9 новоприйнятих працівників митниці склали урочисте зобов'язання на вірність українському народу.

Ось так минуле переплітається з сьогоденням, мудрість та досвід передає естафету молодості, згуртовується колектив. Адже згуртований колектив – запорука успішної роботи!