Показати повідомлення окремо

Застосування антигістамінних препаратів у водіїв

11.04.2009, 07:12   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Кількість людей, які страждають від таких проявів алергії, як «сінна лихоманка», астма, екзема, алергія на їжу та інші чинники, постійно збільшується.

Алергологи давно звернули увагу на побічну дію АГП першого покоління, особливо зниження уваги на швидкості реакції водіїв. А зараз, коли прийняті нові закони для автомобілістів, застосування цих препаратів загрожує їм адміністративними покараннями. Відповідно до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення – керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їхню увагу та швидкість реакції, або відмова особи, яка керує транспортним засобом від проходження огляду автоінспектором тягне за собою накладання штрафу від 150 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або позбавлення права керування від 1 до 2 років, або громадські роботи від 40 до 50 годин, або адміністративний арешт від 7 до 10 діб т.д.

Виходом з такої ситуації стали АГП другого покоління (неседативні та легкі седативні препарати – цетиризин, лоратадин та інш) і АГП третього покоління (активні метаболіти неседативні – телфаст, еріус та інші). Препарат фексофенадин має низку переваг перед іншими препаратами, і навіть у високих дозах не проявляє седативної дії, не порушує загального стану пацієнта, не має побічної дії на серце і головне зберігає концентрацію уваги у водіїв. Отже, перш ніж приймати ліки від алергії, порадьтесь зі своїм лікарем.

Тетяна ЛАВКАЙ,
лікар-дерматовенеролог