Показати повідомлення окремо

В Ужгороді проведено навчальний семінар "Просторова гармонія та охорона довкілля"

10.04.2009, 06:58   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

В Ужгороді за підтримки Проекту партнерства Канада-Україна "Регіональне врядування та розвиток", який здійснюється Канадським інститутом урбаністики за фінансової підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку, розпочато проведення навчальних семінарів з вдосконалення моніторингу Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області до 2015 року.

Стратегія є перспективним планом розвитку, який визначає цілі, завдання, пріоритети розвитку регіону на вказаний період з урахуванням загальнодержавних пріоритетів, оцінки конкурентних переваг, обмежень, загроз і проблем. У стратегії визначено три пріоритетні цілі:
1. Формування конкурентноспроможної та життєздатної економіки.
2. Поглиблення транскордонної та єврорегіональної співпраці.
3. Формування просторової гармонії та охорони довкілля.

8 квітня 2009 року відбувся перший семінар Проекту за стратегічним пріоритетом "Просторова гармонія та охорона довкілля". Фахівці Державної екологічної інспекції в Закарпатській області взяли активну участь у його роботі. Серед учасників семінару були також експерти та спеціалісти з питань стратегічного планування Закарпатської області, представники місцевих органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, наукових та бізнесових кіл Закарпаття.

У ході форуму було розглянуто питання ролі систем моніторингу у розвитку територій: кращі канадські практики, форми та механізми залучення громадськості та інших заінтересованих сторін до моніторингу, принципи звітування перед громадськістю, гендерний аналіз як інструмент реалізації стратегій регіонального розвитку та ін.