Показати повідомлення окремо

НКРЕ скасувала новий тариф на електроенергію для населення

07.04.2009, 06:55   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

У зв’язку з прийняттям постанови НКРЕ від 19.03.2009 № 311 «Про зміну тарифів на електричну енергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, та внесення змін до Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам» до НКРЕ надходять численні скарги побутових споживачів, які споживають понад 400 кВт.год електроенергії на місяць, та запити від енергопостачальних компаній, оскільки виникає багато проблемних питань.

Так, в Україні є велика кількість населених пунктів, в яких відсутнє газопостачання, централізоване опалення та гаряче водопостачання, та не має належно оформленого дозволу на встановлення електроплит та електроопалювальних установок, у зв’язку з чим вони будуть змушені сплачувати за електроенергію за тарифом на рівні 63,55 коп/кВт.год (без ПДВ).

Крім того, у зв’язку з незадовільним централізованим опаленням та гарячим водопостачанням в багатьох населених пунктах, особливо у зимовий період, споживачі змушені користуватися водонагрівачами та електрообігрівачами, що значно підвищує споживання електричної енергії.

Також багато проблемних питань виникають у енергопостачальних компаній у зв’язку з неможливістю зняття показань приладів обліку щомісяця у кожного побутового споживача на кінець календарного місяця, складністю у визначенні розрахункового періоду, що призведе до значного зростання комерційних втрат електроенергії, і, в свою чергу, до недоотримання коштів за відпущену електроенергію.

Тому Національна комісія регулювання електроенергетики України прийняла 1 квітня 2009 р. постанову НКРЕ № 373 «Про скасування постанови НКРЕ від 19.03.2009 № 311», яка підлягає державній реєстрації у Міністерстві юстиції України в установленому законодавством порядку, – йдеться в повідомленні НКРЕ.