Показати повідомлення окремо

Крали автомобілі, перебивали номери і продавали

06.04.2009, 06:33   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Проводячи ще у січні 2007 року оперативне відпрацювання авторинку у с.Кінчеш Ужгородського району, працівники міліції відразу запримітили мукачівця Олексія. Той був у своєму "БМВ" з приятелем. Правоохоронці володіли інформацією про незаконні діяння молодика, тому вирішили його затримати. Несподівана поява стражів порядку аж ніяк не входила у плани мукачівців. Спільник вискочив з іномарки і накивав п'ятами. Олексієві втекти не вдалося. Під час огляду в нього виявили та вилучили бойовий пістолет з набоями.

Міліціонерам стало відомо: Олексій причетний до низки тяжких злочинів, скоєних на території Закарпаття. Провівши півроку в слідчому ізоляторі та отримавши умовний строк, молодик повернувся у рідне Мукачево. Незважаючи на те, що мав молоду дружину й малу дитину, поривати з минулим Олексій не захотів і знову зайнявся темними справами. Молодик вирішив збувати наркотичні препарати на Берегівщині. Зрештою, як виявилося, це не єдине протиправне заняття мукачівця.

Працівники карного розшуку знову стали відпрацьовувати молодика, ретельно вивчали його кримінальну діяльність. Зібрані факти засвідчили: крім зброї та наркотиків, Олексій причетний до серйозніших злочинів.

У тому ж таки 2007 році разом з місцевим жителем Богданом та іншим спільником (котрий, до речі, зараз у тюрмі), він організував стійке угруповання, котре займалося в області викраденням автомобілів. Кожен з учасників мав свою чітко визначену роль. Молодики викрадали автомашини, насамперед ті, що не були обладнані сигналізацією. Поцупити сталевого "коня", маючи злодійський реманент, для них не становило жодних труднощів. Викрадений автомобіль зухвальці приганяли в майстерню, перебивали номери, а потім знаходили покупця. Зазвичай здобиччю автозлодіїв ставали "Лади". Їх було значно легше викрасти, аніж дорогі іномарки.

До слова, під час проведення подальших оперативних заходів «виплив» вельми цікавий факт. У злощасній автомайстерні виявили машину, котра фіксувалася серед крадених аж… в Одесі. Насправді ж, її власник вліз у борги, і, не маючи засобів їх погасити, кинувся в «біги». Автомобіль продав на Закарпатті, а сам виїхав за кордон. Вважався безвісти зниклим. І ось одеську головоломку було розгадано.

– На сьогодні доведено три факти викрадення автомобілів у Мукачеві, – розповідає начальник управління карного розшуку ГУМВС України в Закарпатській області полковник міліції Володимир Шелепець. – За цими фактами порушено кримінальну справу. Не виключено, що під час проведення слідства можуть «випливти» нові епізоди злодіянь цього кримінального тріо та нові постаті.

Іван ЛАДЖУН