Показати повідомлення окремо

Енергоносії знову дорожчають

03.04.2009, 07:17   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Голова обласної державної адміністрації Олег Гаваші звернувся з листом до Кабінету Міністрів, в якому висловлюється стурбованість в зв’язку з ситуацією, що склалася на ринку електроенергетики через прийняття Національною комісією регулювання електроенергетики постанови про збільшення вартості електроенергії для окремих споживачів. Нагадаємо, що НКРЕ з 1 квітня підвищила тарифи на електроенергію для населення, що споживає щомісяця понад 400 кВт-год, у 3,13 рази – до 76,26 копійок/кВт-год.

«Від такого нововведення найбільше постраждають незаможні сільські та міські споживачі, які використовують електроенергію для опалення і не мають змоги встановити тризонні лічильники», – йдеться в зверненні облдержадміністрації. Щодо Закарпаття, то збільшення тарифів на електроенергію стосуватиметься в першу чергу мешканців гірських районів області, де відсутнє газопостачання. Так, за попередніми розрахунками тільки на Рахівщині нові тарифи стосуватимуться майже 20 відсотків жителів району, які використовують електроенергію для опалення домівок. Також подібні нововведення можуть спричинити зростання кількості самовільних рубок, адже прогнозується, що частина населення перейде на опалення будинків дровами.

Впровадження диференційованих тарифів на електроенергію також суттєво ускладнить перевід побутових споживачів на елеткроопалення. Наразі в області на виконання доручень Президента і Кабінету Міністрів України розробляється обласна програма енергоефективності та енергозбереження, в якій як альтернатива газу пропонується переведення установ та побутових споживачів на електроопалення. Але більш, ніж трикратне збільшення вартості електроенергії суттєво вплине на доцільність її використання для опалення.

У зв’язку з цим облдержадміністрація звернулася до Кабінету Міністрів України з проханням відмінити відповідну постанову НКРЕ. Також Олег Гаваші звернувся до голів облдержадміністрації з проханням підтримати цю ініціативу.