Показати повідомлення окремо

У Мукачеві відкрили новий кінологічний центр міліції

03.04.2009, 07:15   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Другого квітня виповнилося 15 років з часу створення кінологічної служби української міліції. Без службових собак нині немислима міліцейська служба. Спеціально натреновані собаки затримують злочинців, знаходять наркотики та вибухові речовини. Хорошу службову собаку з відмінними нюхом та реакцією не обманеш!

З нагоди професійного свята у Мукачеві 2 квітня відкрили новий кінологічний центр, розташований в районі Мукачівського пивзаводу. У святкових заходах взяли участь начальник ГУМВС України в Закарпатській області Павло Кононенко, його заступники Василь Русин, Володимир Петрицюк та Юрій Чубелка.

Чотириногі вихованці продемонстрували навики затримання злочинців, знешкодження наркотиків та вибухівки.

Центр має 29 вольєрів для утримання службових собак, базу на 50 "сотиках" землі для їхнього тренування тощо. Новий кінологічний центр обслуговуватиме Мукачівський міський та районний відділи внутрішніх справ, Свалявський та Іршавський райвідділи міліції. Працюватимуть тут 8 кінологів. А в Ужгороді залишається кінологічний центр із 8 службовими собаками, який обслуговуватиме міське управління міліції та Ужгородський райвідділ.

За словами начальника кінологічної служби ГУМВС капітана міліції Романа Мушака, закарпатська міліція має нині 22-х атестованих кінологів, понад два десятки службових собак, 6 з яких спеціально навчені на пошук наркотичних засобів, зброї та вибухівки.

Гордістю кінологічного центру є 7-річна німецька вівчарка Бакс, який тричі був на війні в Косово. Виховує його прапорщик міліції Сергій Ганич. Бакс має багато розкриттів злочинів. Скажімо, нещодавно цей розумний собака знайшов в Ужгороді під час обшуку помешкання підозрюваного пакет із 70 грамами марихуани, який господар примудрився сховати... у собачій будці!

На сам Новий рік у Свалявському районі в селі Дусино зарізали чоловіка й жінку. Службова собака, німецька вівчарка Барс (вихованець молодшого сержанта Михайло Турі) привела міліціонерів, пройшовши по сліду близько двох кілометрів, просто додому до вбивці. Той саме спав після перепою...

А днями в селі Негрово на Іршавщині пограбували сільський почтамт. Барс чітко вказав напрямок відходу злочинця, привів міліціонерів у сусіднє село, де й взяли грабіжника, до речі, раніше судимого. Украдені кошти вилучено. За перше розкриття злочину кінолога Турі нагородили грошовою премією, за друге оголосили подяку. А Барса "нагородили" додатковими харчами...

Найбільш досвідченим кінологом закарпатської міліції вважається старший інспектор Ігор Мироненко, котрий виховує 7-річну німецьку вівчарку Джека. Останній спеціалізується на виявленні зброї та вибухівки. Скажімо, знайшов у Великоберезнянському районі в копиці сіна обріз рушниці. Розумна вівчарка виконує як голосові, так і жестові команди свого господаря.

80% службових собак - це німецькі вівчарки. Це універсальні собаки, витривалі, добре розрізняють запахи. Є також російський спаніель, двохрічна Тая, котру виховує прапорщик міліції Ганич. Розумниця Тая спеціалізується на виявленні вибухівки. Минулого року у Мукачівському районі під час приїзду Президента України при огляді споруд по дорозі, де мав проїжджати президентський ескорт, Тая виявила в одному місці поржавілу міну ще часів війни...

За словами капітана Мушака, з початку року закарпатські службові собаки брали участь у 170 виїздах на місця скоєння злочинів, за їх допомоги розкрито 90 злочинів. Торік було 900 виїздів, 600 розкритих злочинів. Службова собака вносить левову частку в розкриття кожного злочину.

З нагоди професійного свята кінологів керівництвом ГУМВС заохочено грошовими преміями та відзнаками. Ну, а собак "нагородили" подвійними порціями м’яса та сухого корму. До слова, згідно з нормативами на добу службовому собаці передбачено 530 грамів сухого корму, 650 грамів каші й не менше 150-200 грамів м’яса.