Показати повідомлення окремо

Підтримка бюджетоувторюючих підприємств – пріоритетне завдання обласної влади

02.04.2009, 12:55   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

У середу, 1 квітня, перший заступник голови облдержадміністрації Іван Балога провів нараду за участі керівників інвестиційних підприємств, які є основними бюджетоутворюючими на території області. Йшлося про роботу цих підприємств в нинішніх непростих економічних умовах. Участь у нарад взяли також начальники головного управління економіки Віктор Погорєлов, головного управління з питань європейської інтеграції зовнішньоекономічних зв’язків Ернест Нусер, т.в.о. начальника управління промисловості і розвитку інфраструктури Володимир Католик та керівники 16 підприємств краю.

Відкриваючи нараду перший заступник голови облдержадміністрації Іван Балога констатував, що світова фінансово-економічна криза в першу чергу вплинула на промислові підприємства, які працювали на зовнішній ринок. Тому першочерговим завданням влади є мінімізація негативних наслідків кризи та пошук механізмів, які дозволили покращити стан справ. На сьогоднішній день в області вже проведено ряд «антикризових» нарад, зокрема в банківській сфері, деревообробній галузі, сільському господарстві тощо, за результатами яких розроблені дієві механізми, і які вже дали позитивний результат.

Проблемні питання на нараді озвучили ряд керівників підприємств. Зокрема директори ТОВ «Фішер-Мукачево» Василь Рябич, ТОВ «Ядзакі-Україна» Афонсо Дуарте та ТОВ «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед» Філіп Костемаль говорили про проблеми з дотриманням графіку повернення податку на додану вартість. Якщо минулоріч держава ще більш-менш стабільно повертала ПДВ, то в останні місяці минулого і на початку цього року склалася просто критична ситуація. За перші два місяці цього року з держбюджету було відшкодовано трохи більше половини боргу по ПДВ. Представники підприємств також повідомили про існування затримок на митницях при завезенні комплектуючих на підприємства краю.

За результатами наради, обласна державна адміністрація підготує ряд звернень до центральних органів влади. Зокрема, щодо дотримання графіку повернення податку на додану вартість. За словами Івана Балоги область займатиме принципову позицію, вимагаючивча повернення ПДВ. Область також пропонуватиме уряду внести зміни до законодавчих актів по вексельній системі та по режиму сплати митних платежів, що дозволить підприємствам з іноземними інвестиціями активізувати виробничу діяльність.

На місцевому рівні пропонується спростити механізми в дозвільній системі та планується розробити тристоронній Меморандум між обласною владою, митними і податковими органами та інвестиційними підприємствами щодо надання всебічної підтримки останнім в їх діяльності. Озвучені проблеми керівників підприємств буде також розглянуто на спеціальних нарадах за участі представників митниці та податкової.