Показати повідомлення окремо

Як посадовці державне зерно розбазарили

31.03.2009, 06:42   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Працівникам УДСБЕЗ ГУМВС України в Закарпатській області надійшла оперативна інформація про те, що на початку 2005 року службові особи державного підприємства комбінату хлібопродуктів скоюють фінансові операції з коштами, котрі одержали внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, котре передувало легалізації (або ж відмиванню) доходів. Звісно, такий факт не міг залишитися поза увагою правоохоронців, тож вони вирішили ретельно перевірити діяльність згаданих чиновників. Тим паче, що за аналогічні злодіяння ці особи вже були у полі зору міліціонерів. Згодом, під час проведення оперативних заходів, інформація підтвердилася.

Зокрема, з’ясувалося таке. Достовірно знаючи про відсутність нарядів на розбронювання, посадовці все ж вчинили самовільне відпущення на переробку з державного матеріального резерву зерна пшениці, котру передав державний комітет України на зберігання понад 340 тонн вартістю 202 тисячі гривень. Однак розпорядитися зерном, як і належить за законом, посадовці не повважали за потрібне. Після переробки самовільно відпущеного зерна вони ще й реалізували виготовлене борошно.

Щоб приховати свої темні справи, залучені грошові кошти чиновники відобразили у бухгалтерському обліку підприємства нібито як валові доходи від законної господарської діяльності. А ці гроші буцімто використані на поточне фінансування підприємства. Однак махінації не вдалося приховати від працівників міліції, котрі викрили злодіяння службовців. Зібравши факти протиправних дій чиновників, міліціонери передали справу у міжрайонну прокуратуру.

Іван ЛАДЖУН