Показати повідомлення окремо

Очисні споруди Ужгорода перевантажені вдвічі

28.03.2009, 07:29   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

КП "Водоканал м. Ужгород" щороку скидає у прикордонну р. Уж біля 28 мільйонів м куб. стічних вод, з них забруднених – більше 9 млн м куб., що становить 78,4% від загальної кількості стоків області.

При проектній потужності каналізаційних очисних споруд 50 тис. м куб/добу, фактично на КОС міста щороку поступає 80 тис. м куб./добу, а в дощову погоду – 90-110 тис. м куб стоків. Існуючі очисні споруди працюють з перенавантаженням у 2 рази і на сьогоднішній день не забезпечують ефективну очистку стоків, що негативно впливає на якісний стан поверхневих вод р. Ужа. Якщо враховувати коливання водності протягом року і нерівномірність скидів, то будь-який аварійний скид в річку створює загрозливу екологічну ситуацію і набуває транскордонного масштабу.

Для розв'язання водогосподарських та водоохоронних проблем міста необхідно домогтися збалансованості між потужностями існуючих КОС з кількістю стоків, що підлягають очистці, шляхом введення в експлуатацію нових потужностей КОС та реконструкції вже діючих.

Проте Ужгородським міськвиконкомом не вживається жодних заходів з покращення якості очистки стічних вод міста. Без будь-яких обґрунтувань видаються технічні умови і дозволи на приєднання об'єктів, що вводяться в експлуатацію, до водопровідно-каналізаційних мереж обласного центру. Це ускладнює проблему і загрожує ще більшому погіршенню якості води р. Ужа.

За останні 2 роки міською владою виділено в м. Ужгороді понад 2,5 тис. м кв. земель для промислово-торгового використання та житлової забудови. Проте землі виділяються без технічного розрахунку та урахування існуючих можливостей інженерних комунікацій міста. Розміщення більшості об'єктів не відповідають генеральному плану забудови обласного центру .

У листі, надісланому обласним держуправлінням екології міськвиконкому, природоохоронні застерігають, що таке спонтанне та необґрунтоване розміщення нових об'єктів в Ужгороді в найближчі роки може призвести до екологічно-техногенної катастрофи, відповідальність за яку буде нести діючий депутатський корпус та особисто міський голова.

А відведення у водні об'єкти стічних вод, котрі не відповідають санітарним правилам та нормам, забороняється. Крім того, у Водному кодексі України вказано, що за недотримання нормативів екологічної безпеки водокористування та порушення правил охорони вод передбачається припинення права спецводокористування.

Отож, екологи пропонують міському голові Ужгорода розглянути порушення питання на найближчому засіданні міськвиконкому та вжити термінових заходів із розв‘язання даної проблеми.