Показати повідомлення окремо

Угорщина вимагає скасувати тестування українською мовою в угорських школах Закарпаття

24.12.2009, 11:38   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Угорщина розгляне питання про скасування плати за візи для громадян України, якщо Київ погодиться на проведення тестування в угорських школах Закарпаття мовою навчання. Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Балаж.

«Ми можемо отримати досить хороший подарунок від України, наприклад, у сфері освіти угорської меншини в Закарпатті. Мова йде про крихітному меншості в Україні, що становить 0,3% від загального населення. Я намагався це пояснити і сказав Президенту ... Кращим подарунком може стати певний жест щодо отримання освіти угорською меншістю, яке хотіло б навчатися у вищих навчальних закладах України. У нас є деякі питання щодо вступних іспитів для випускників угорських шкіл. На наш погляд, вступні іспити повинні враховувати те, що до цього ці молоді люди отримали інше освіту. Я поставив запитання: якщо хто-небудь хоче вступити в один із трьох інститутів для вивчення угорської мови та літератури в Берегово, Мукачево та Ужгороді, то чи повинні вони здавати вступні іспити українською мовою? Міністр замислився над цим питанням », - розповів він про підсумки переговорів з головою МЗС України Петром Порошенком.

За словами Балажа, якщо Україна погодиться на тестування в школах на угорській мові, Угорщина може розглянути питання про скасування платних віз для українців.

«Ми можемо розглянути питання скасування плати за візи. Особисто я готовий це робити », - пообіцяв він.


Источник: UA-REPORTER.COM