Показати повідомлення окремо

Рішення Закарпатської облради про новий гімн області може опротестувати прокуратура

23.12.2009, 14:31   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Народний депутат України, член Політради партії "За Україну!", координатор Громадського Руху «За Україну!» з питань національної безпеки Іван Стойко вимагає від прокуратури Закарпаття невідкладно внести протест на рішення Закарпатської обласної ради, яка вчора в як офіційний гімн області ухвалила текст колишнього гімну Підкарпатської Русі.

"Правоохоронні органи – прокуратура і СБУ - повинні негайно опротестувати рішення обласної ради і, врешті-решт, притягнути до відповідальності людей, які потурають сепаратизму в Закарпатті", - наголосив член партії "За Україну!".

За словами Івана Стойка, русинський сценарій інспірований в Україні Кремлем і його реалізують люди з України, які зацікавлені в дестабілізації ситуації в Закарпатті.

"Русинство фінансується з Росії, як і сепаратисти в Криму та Одесі, - констатує парламентарій. – СБУ повинна активніше боротися із сепаратизмом в Закарпатті, бо там ситуація набуває таких же загрозливих масштабів, як в і Криму".

Іван Стойко зауважив, що русинство було придумане КДБістами і нав’язане населенню Закарпаття ще в середині ХХ століття і зараз ця карта знову розігрується Кремлем. "Закарпатська облрада, приймаючи в незалежній Українській Державі гімн області зі словами "Подкарпатские русины, Оставте глубокий сон", очевидно має на меті ескалацію сепаратистського сценарію. Це є прямий заклик до сепаратизму, тому правоохоронці повинні негайно втрутитись в ситуацію", - підсумував член депутатської групи "За Україну!".

Нагадаємо, вчора, 22 грудня, на останній в цьому році сесії Закарпатської обласної ради депутати проголосували за текст гімну області. 46 депутатів із 67 присутніх висловились "за" текст "Подкарпатские русини..." авторства Олександра Духновича. Пісня зі словами "Русский да живет народ!", яка свого часу була гімном Підкарпатської Русі, стала офіційним гімном Закарпаття.


Источник: Zaxid.net