Показати повідомлення окремо

Українські заробітчани не хочуть добровільно покинути Чехію

23.12.2009, 08:04   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

У Чехії закінчилася програма добровільного повернення на батьківщину найманих робітників. Нею скористалися 2300 іноземців, які втратили роботу. Чеському уряду вся акція коштувала близько 4,3 мільйона євро.Проект добровільного повернення безробітних іноземців чеське міністерство внутрішніх справ розпочало в лютому. Бажаючі отримали від держави по 500 євро дорожніх грошей і квиток на літак. «Ми навіть не сподівалися, - говорить начальник відділу еміграційної політики Томаш Гайшман, - що число бажаючих повернутися досягне двох тисяч, і те, що їх виявилося більше двох тисяч, вважаємо великим успіхом». Найбільші за чисельністю учасники програми - монголи, в'єтнамці та узбеки.
Українців, які втративши роботу на чеських підприємствах, погодилися залишити країну, - одиниці. Томаш Гайшман пояснює це вкрай несприятливою економічною ситуацією в Україні. Залишаючись у Чехії, українці все ж таки мають шанс заробітку (наприклад, нелегального), а вдома, стверджує законник чеської еміграційної політики, залишаються без шансів.

Проект (до якого міністерство повертатися не планує) поширювався і на нелегалів. Таких вилетіло на батьківщину - 150, і 50 з них українці. Ті, що не скористалися дорожніми сумами на повернення, отримали від чеської влади своєрідний подарунок: легально їм дозволено знаходиться в Чехії дуже обмежений час. До того ж за умови, примусового видворення з країни нелегал стає «не в'їзним» на строк до десяти років.


Источник: UA-REPORTER.COM