Показати повідомлення окремо

Іспити в Одесі.

22.12.2009, 13:33   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

В Одеських ВНЗ почалася зимова сесія - хлібне час для численних хабарників. Всупереч ризику бути звільненими або навіть заробити термін за хабар, корисливі викладачі намагаються зірвати великий куш і заробити на подарунки під ялинку, вичавлюючи із студентів реальні гроші. Студенти ж ламають голову, де взяти від 2000 грн. до $ 1300 за сесію. Ціна залежить від оцінки, дисципліни, рангу викладача і, звичайно ж, від самого вузу. П'ятірки обходяться в два-три рази дорожче, ніж середні оцінки. «Трійка за іспит з вищої математики коштує $ 100, - відверто розповідає студент мореходки Толик. - Четвірка - $ 200, а п'ятірка всі $ 300 ».

Найдорожчі - точні науки і профільні дисципліни. «За інформатику виклав $ 100, за логіку - $ 40», - порівнює студент морського університету Кирило. Іспит у завкафедрою обійдеться в два-три рази дорожче, ніж у звичайного викладача. До того ж до нього особливий підхід потрібен - з рук студента високопосадовці не беруть. «Треба домовлятися через певних людей, і за це давати їм 10% від суми, - зізнається студентка юракадемії Христина. - У завкафедрою іспит здавати в чотири рази дорожче ».

Престижні вузи вимірюють «незнання» студентів у доларах, з викладачами менш популярних навчальних закладів розраховуються гривнями і навіть пачками паперу для письма. У юракадемії за екзамен беруть $ 80-200, в економічному університеті - $ 60-70, у водному - $ 30-100, в морехідці - $ 30-300, в екологічному - 100-800 грн. - Такі цифри називають студенти, опитані «Сьогодні». Залік можна закрити 50 доларами або декількома пачками паперу.

Верткі студенти намагаються заощадити, торгуючись з викладачами. «Розповідають, що багато працюєш, але мало заробляєш. Що батьки старенькі, що дівчина вагітна », - ділиться секретами заочник Юра. Допомагає збити ціну відвідування лекцій, практичних занять і довгий ходіння на перескладання. «Один предмет дуже строга викладачка вела. Говорили, що за іспит доведеться викласти $ 100. Для нас це дорого, - згадує випускниця академії будівництва і архітектури Олена. - Вона відправляла весь час на перездачу, але робила знижку за цю відпрацювання. А потім її терміни розпочали підтискати і вона всім бюджетникам безкоштовно поставила ». Більшість студентів, з якими ми розмовляли, запевняють, що вважають за краще вчитися, а платять у самому крайньому випадку. «Дотискати, - поділився заочник Михайло. - Викладач довго не брав реферат, а потім зробив мхатівську паузу і заявив: 30 баксів. А по-іншому ніяк ».

У ректоратах одеських вузів нас запевнили, що студенти на хабарників не скаржаться. «Ми проводимо профілактичні бесіди з викладачами», - розповів проректор Морського університету Михайло Дубровський. А в екологічному університеті одночасно контролюють і студентів, і викладачів. «У нас сувора система контролю, всі роботи - лише письмові. А якщо викладач попадеться - прощаємося », - підкреслив перший проректор ОДЕКУ Микола Сербів. «До правоохоронних органів заяв від студентів поки не надходило», - запевнила глава прес-служби обл. УВС Ольга Богаченко. За словами правоохоронців, під час минулої сесії студенти скаржилися, що з них деруть по 300-500 грн. за іспит.

ЧУЖІ КУРСОВІ
На одеських студентів наживаються і оператори точок, де роздруковують курсові роботи. «Вони зберігають файли студентів, а потім продають втридорога. У нас дівчинка купила курсовую, виявилося, своєї ж одногрупниці. За однакові роботи трохи не відрахували обох », - розповіла студентка будівельної академії Ірина.


Источник: Сегодня