Показати повідомлення окремо

Меломани ризикують оглухнути від наушників

21.12.2009, 21:35   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Батьки, які купують своїй дитині плеєр або програвач компакт-дисків, повинні обов'язково звернути увагу на його технічні характеристики.

Основний параметр, на який потрібно звертати увагу при купівлі плеєра або програвача - максимально можливий рівень гучності.

Діти, підлітки та молодь особливо сприйнятливі до ранньої втрати слуху, говорять провідні отоларингологи світу.

Як повідомляють експерти, будь-який звук з рівнем вище 85 дБ (децібелл) перевищує безпечний для людини поріг, при цьому деякі плеєри мають можливість посилювати лінійний сигнал до рівня в 120 дБ.

Фахівці отоларингологи переконують батьків обов'язково звертати увагу на технічні параметри плеєра, перед тим, як купити його дитині. Також нагадують, що існують спеціальні пристрої, що вносять додаткове загасання, які не дозволяють рівня звуку досягати небезпечних для вуха дитини рівнів.

Вчені відзначають, що прослуховування плеєра на вулиці чи в громадському транспорті також шкодить слуху. Бо з-за високого рівня зовнішніх шумів людина мимоволі збільшує рівень звуку, іноді до небезпечних значень.

Придбана, через надмірні рівнів шуму, втрата слуху найчастіше відразу непомітна, особливо у дітей.

Спочатку зміни можуть бути дуже незначними і включати проблеми слуху при наявності зовнішнього фонового шуму. Проте вже на цьому етапі, дитина, як правило, стикається з труднощами в навчанні.

Слід пам'ятати, що якісні записи, не вимагають збільшення рівня звуку до критичних величин.


Источник: источник