Показати повідомлення окремо

Липовий дипломат з тютюновою поштою

26.03.2009, 07:27   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Під час здійснення митного контролю вагону "Київ – Белград", який слідував у складі міжнародного пасажирського потягу сполученням "Москва – Будапешт", працівники Чопської митниці звернули увагу на одного з пасажирів, що їхав у останньому купе. Чоловік пред’явив дипломатичний паспорт однієї з азійських країн та заявив, що є працівником посольства та переміщує дипломатичну пошту.

З його слів, дипломатична пошта знаходилась у нього в чотирьох валізах. На прохання митників надати документи на право переміщення такої пошти громадянин замислився — документів у нього не було. На пропозицію працівників Чопської митниці письмово задекларувати переміщувані речі пасажир відмовився, аргументуючи це тим, що заборонених до переміщення через митний кордон України предметів він не має.

Проведеною митниками перевіркою було встановлено, що пред’явлений дипломатичний паспорт недійсний. З урахуванням отриманої інформації митники прийняли рішення про проведення митного огляду валіз.

У результаті огляду чотирьох дорожніх валіз, які були опломбовані сургучними печатками з відтисками, схожими на герб однієї з країн, митники виявили сигарети вітчизняного виробництва: "Next azure" – 300 пачок, "Next blue" – 300 пачок, "LD Pink" – 350 пачок, "LD Blue" – 200 пачок, "Прилуки особливі вишукані" – 200 пачок, "VICEROY silver" – 200 пачок, "LD Amber" – 500 пачок, "LD Vioalet" – 150 пачок, "VICEROY blue" – 250 пачок, "Next Vio" – 150 пачок, "Next Ros" – 200 пачок. Всього було виявлено близько 3 тисяч пачок тютюнових виробів.

З огляду на те, що громадянин вчинив дії, спрямовані на незаконне переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом надання одним предметам вигляду інших (під виглядом дипломатичної пошти переміщував тютюнові вироби), працівники Чопської митниці склали протокол про порушення митних правил за ознаками статті 352 Митного кодексу України, а тютюнові вироби вилучили.