Показати повідомлення окремо

У що обійдеться Новий рік у Карпатах

09.12.2009, 07:26   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Боржава, Красія - це закарпатські середняки. Новорічна 5-дневка в цих місцях обійдеться в 3000 грн.
Переважна більшість тих, хто приїжджає на велику трійку зимових Карпат - Славське, Буковель, Драгобрат - зацікавлені в першу чергу в катанні. Ця публіка на перше місце ставить підйомники, траси, абонементи.
Проте чимала частина наших співгромадян їде в гори просто відпочити. Для них катання є всього лише приємною, але далеко не головною складовою відпочинку. Тим, хто відноситься до гірськолижного спорту без фанатизму, варто звернути увагу на невеликі зони для катання, розкидані по усіх Карпатах. Особливо якщо врахувати, що можливість знайти вільну кімнату там зберігається до останньої декади грудня.


Красія: НОВЕ СТАРЕ ІМ'Я


Околиці с. Вішка. Колись на горі Красія був хороший гірськолижний комплекс. Однак застарілі підйомники, безпритульні траси і віддаленість зробили свою справу: довго про Красії знали лише фанати лиж. Але зараз тут побудовані нові «витяг», з'явилися снігові гармати і ратраки, турбази оновлено, побудовані міні-готелі.

Вся горнолижка зібрана на одному боці г. Красія (1036 м). Тут є найдовша траса в Україні з перепадом висот у 600 м. Тут з вершини можна спуститися до нижньої станції будь-якого підйомника, яких тут 5 (2 з них - крісельні).

«Центр цивілізації» у підніжжя Красії - село Вішка. Саме на його околицях починаються всі підйомники, знаходяться турбази, міні-готелі, громадське харчування і прокат спорядження. Можна зупинитися і в котеджах на горі, але туди без позашляховика не добратися.

Звичайний для Карпат набір різноманітить хіба що можливість піднятися на повітряній кулі, яку пропонує один з міні-готелів.

Як їхати. Оптимальний шлях сюди один: поїздом до Ужгорода, а звідти до Вішки автобусом або таксі.


Боржавські полонини: ВСЕ ПОРУЧ


Місцевість з такою назвою розташована у Воловецькому та Міжгірському районах Закарпатської області. Вона являє собою схили хребта Полонина Боржава на висотах 700-1200 м. Особливості Боржавських полонин, важливі для гірськолижника - гарна висота і велика кількість снігу. Схили гір тут часто безліса і підходять для фрі-райду. Особливість же гірськолижної інфраструктури Боржавських полонин така: це ланцюжок сіл і турбаз вздовж дороги від ж / д станції «Воловець» до смт. Міжгір'я.

Тутешні схили більше годяться для більш-менш підготовлених лижників - через недобру якість догляду за трасами. Вони нерідко обмерзлі і з горбами, можуть попастися камені. Але якщо снігу багато, то поверхня трас хороша. Плюс цього регіону - завжди можна перебратися на ті схили, де снігу більше чи працює підйомник.

Зупинитися в приватному будинку обійдеться 150-160 грн. з людини. Якщо замахнутися на двомісну кімнату в котедж, то потрібно викласти вже 200 грн. Житло, яке можна назвати міні-готелем зі сніданком, що входить у вартість, буде коштувати 250-300 грн.

На турбазах і в міні-готелях, крім саун і посиденьок в колиби, розважаються більярдом і настільним тенісом. Можна оглянути дерев'яну церкву в Пилипці і водоспад Шепіт.

Як їхати. Всі дороги на Боржаву починаються від ж / д станції Воловець. Сюди їдемо поїздами, що йдуть на Ужгород. Далі - маршруткою до Міжгір'я.


Источник: UA-REPORTER.COM