Показати повідомлення окремо

Закарпатські дороги вже готові до зими?

08.12.2009, 21:25   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

У 2009 році Служба автомобільних доріг в Закарпатській області звернулася до керівників всіх райдержадміністрацій, селищних і сільських рад з ініціативою і стала основним замовником на виконання робіт на всіх дорогах комунальної власності, сконцентрувавши кошти на ремонт цих доріг і ввівши головним підрядником таких робіт підприємства ДП «Закарпатський облавтодор ».

За словами начальника Служби автомобільних доріг у Закарпатській області Василя Марковича, незважаючи на певне поліпшення в останні роки технічного стану головних доріг, на Закарпатті спостерігається тенденція до недофінансування всіх видів дорожніх робіт: будівництво нових і реконструкція діючих головних шляхів та під'їздів до державного кордону, капітальний і поточний ремонти, експлуатаційне утримання всієї існуючої мережі доріг.
У даний момент Службою автомобільних доріг у Закарпатській області підготовлена мережа доріг державного значення до зимового утримання. Виходячи з наявності фінансування, виконані планові показники по поточному (планово-попереджувальне) ремонту, ліквідовані деформації покриття на 1825 км доріг, що складає 71% від мережі.
В якості благодійної допомоги цього року Службою автомобільних доріг у Закарпатській області влаштована майданчик з автопавільйонами перед підшефним Ольшанський будинком-інтернатом у Хустському районі Закарпатської області.
Серед пріоритетних цілей Служби автомобільних доріг у Закарпатській області Василь Маркович вважає переклад в першу технічну категорію автодороги Київ-Чоп на ділянці Мукачеве-Ужгород / потреба в коштах - 586,4 млн грн. /, Будівництво дороги "Обхід м. Берегове, с. Астей до КПП "Лужанка" / 130 млн. грн. /; виконання протипаводкових та протизсувних програм, а також підготовку доріг до проведення футбольного чемпіонату Євро - 2012.
- Ми намагаємося зробити все, щоб не розчарувати численних туристів і вболівальників, які будуть проїжджати через нашу область на матчі Євро-2012, - сказав начальник Служби автомобільних доріг у Закарпатській області Василь Маркович. - Але не все залежить від нас. Про фінансування вже говорилося ... Крім того, уздовж доріг варто розмістити потрібні автомандрівників об'єкти - мотелі, кемпінги, готелі, ресторани, інші заклади громадського харчування, магазини та кіоски для торгівлі сувенірами ... Туриста повинна задовільнити не лише якість доріг, а й відповідний придорожній сервіс. Природа створила на Закарпатті чимало визначних пам'яток, далі слід зробити все можливе, щоб гостей і після Євро-2012 вабило Закарпаття.


Мережа автодоріг загального користування, яка знаходиться на балансі Служби автомобільних доріг Закарпатської області, становить 3348,1 км, в т.ч. дороги державного значення - 636 км, місцевого - 2712,1 км. Особливість закарпатських автодоріг в тому, що 62% з них знаходяться в гірській місцевості, 55% розташовані в безпосередній близькості до річок. На шляхах загального користування перебувають 26 гірських перевалів. Ці фактори вимагають особливого підходу до розвитку мережі автомобільних доріг та відповідного збільшення витрат на облаштування захисних, берегоукріплювальних та інших штучних споруд, стан яких зараз вже не гарантує належного захисту від паводкових руйнувань, яких отримали, скажімо, дорожнє господарство краю від катастрофічної повені 1998, 2001 та 2008 років.
Найбільша інтенсивність руху автотранспорту спостерігається на дорогах Київ-Чоп, об'їзд м. Ужгород-КПП "Ужгород" / 9000-17000 автомобілів на добу, а в деяких місцях - до 19 тисяч на добу /.

Джерело:http://http://ua-reporter.com