Показати повідомлення окремо

На Закарпатті припинили діяльність підпільного "конвертаційного" центру

07.12.2009, 12:59   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Наприкінці листопада слідчим відділом податкової міліції за матеріалами працівників відділення боротьби з суб'єктами господарювання, що мають ознаки фіктивності, Ужгородського МВПМ ДПІ у м.Ужгороді порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ст. ст. 200 ч. 2, 191 ч. 5, 209 ч. 2 КК України стосовно двох приватних підприємців, мешканців м.Свалява.

Під час розслідування кримінальної справи встановлено, що з квітня по вересень 2008р. свалявські "бізнесмени", не маючи нотаріально посвідченої довіреності на управління справами, не маючи права підпису на банківських документах, від імені двох інших приватних підприємців виписували документи (накладні, податкові накладні) на поставку лісоматеріалів та надання послуг суб’єктам господарської діяльності, які користувалися послугами "конвертаційного" центру. Фактично поставок товарно-матеріальних цінностей та послуг не було. Відбувався тільки рух документів та коштів.

Використовуючи бланки платіжних доручень та чекові книжки, зловмисники заповнили їх, підробили підписи підприємців та завірили круглою печаткою. Після чого подали до відділення банків платіжні доручення, перерахували на рахунки різних СГД кошти з поточних рахунків цих підприємців, подали до банку грошові чеки і в подальшому зняли з банківських рахунків грошові кошти.

Під час проведенння обшуків за місцем проживання підозрюваних виявлено та вилучено предмети та речі, які використовувалися для незаконної діяльності "конвертаційного" центру: чекові книжки з корінцями та невикористаними чеками, квитанції, накладні, податкові накладні, договори поставки лісопродукції.

Таким чином, двоє свалявських підприємців, перебуваючи у змові, вчинили конвертацію грошових коштів на загальну суму 783 тис. 760 грн.

Вжитими заходами зруйновано регіональну злочинну схему ухилення від сплати податків та замаху на незаконне відшкодування ПДВ. Нині проводяться перевірки суб’єктів господарювання Закарпатської області, які фігурують у справі, на предмет правомірності подання заявок на відшкодування ПДВ з Державного бюджету.