Показати повідомлення окремо

На Закарпатті шахрай керує вишем?..

30.11.2009, 08:54   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

У Рахові чиновник Прикарпатського національного університету отримав 13 тисяч доларів "подяки" за "сприяння" у вступі до університету. Нещодавно його поновили на посаді керуючого філією.

Два роки тому працівниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито чиновника Прикарпатського національного університету, який вимагав та отримав 300 доларів США хабара від місцевої жительки за сприяння у вступі до зазначеного навчального закладу її онуки. Проти липкорукого чиновника органами прокуратури було порушено кримінальну справу за ч.2 ст.368 КК України (одержання хабара). У ході слідства було встановлено, що 68-річний Віктор С., перебуваючи на посаді завідувача Рахівського навчально-консультаційного центру Прикарпатського університету і раніше грішив. Правоохоронцями було задокументовано ще п’ять фактів отримання правопорушником хабарів на загальну суму 13 тис. доларів США. Обвинувачений визнав, що брав гроші від родичів абітурієнтів, та, буцімто нічого взамін їм не обіцяв. Ти дивися, які в нас люди нетямущі: їм би лишень сунути в руку чиновника грошенята, а навіщо, точніше, за що платять чималі суми і самі того не знають.

25 грудня 2008 року відбувся суд. Обвинувачений у судовому засіданні почав розпинатися, що гроші йому люди самі несли, а він нічого не вимагав. Казав що він навіть не був членом приймальної комісії, тому ніяк вплинути на вступний процес не міг. А за що ж брав з рахівачан гроші? Іншими словами керівник Закарпатської філії вишу визнав, що свідомо дурив людей. Ти ба, які “чесні” люди сіють добре, мудре, вічне у душах наших дітей. Приклад “гідний” наслідування для спудеїв…

Дозвольте не погодитися із тим, що саме ректор до вступу у очолюваний ним виш не має жодного відношення. Невже це викладачі і методисти “заробляють” під час вступної компанії, а ще, напевно, прибиральниця і сторож. А ректор від слова якого усе залежить в цій установі - ні-ні, не бере ані копієчки. Та факт отримання грошей паном Віктором підтвердили свідки, з рештою це визнав й сам чиновник. Отже керуючий таки “брав”, утім його дії суд перекваліфікував з хабара на шахрайство. Така собі дрібничка. Люди у подробиці не вдавалися, раділи, що правопорушника не виправдали (на жаль маємо такі сумні приклади “справедливості” в українських судах), а таки засудили. Цікаво, що згідно із ч.2 ст. 368, одержання хабара у великому розмірі або службовою особою, яка займає відповідальне становище, або повторно, або поєднане з вимаганням хабара, карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади. А за ст. 190. ч 2., шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Відчуваєте різницю? Згідно із вироком суду Пана С. визнано винним у скоєнні злочину передбаченого ч. 2 ст.190 ККУ і призначено йому міру покарання - штраф у сумі 1000 гривен. Звісно, грошенята, точніше хабар, довелося повернути людям. 10.01.2008 вирок набув законної сили, та не пройшло й року, як пан С., знов керує Рахівською філією вишу.

Громадськість гірського Рахова обурена, люди звертаються до різних інстанцій, та чиновники кажуть: усе згідно із законом. На колективне звернення батьків студентів, з Міністерства освіти України надійшов лист у якому підтвердили факт відновлення на посаді пана С. після порушення проти нього кримінальної справи за злочин, передбачений частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу України. Далі йдеться: “…Оскільки відповідно до пункту 5 статті 89 Кримінального кодексу України він визнається таким, що не має судимості, ректор Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника за заявою пана С., з 15.09.09 прийняв його на роботу на посаду завідувача Рахівського НКЦ за строковим трудовим договором”.

Оце так покарали карася – кинули у воду. А пан керуючий працює у поті чола, мабуть, передає свій “неоціненний досвід” молоді.


Источник: UA-REPORTER.COM