Показати повідомлення окремо
Старий 26.11.2009, 10:28   #162

Адреса: Ужгород
Вік: 47
Ви Подякували 35 раз(ів)
Вам Подякували 38 раз(ів)
Чоловік Відправити повідомлення для МВС за допомогою Yahoo
За замовчуванням

Цитата:
Повідомлення від Малой
.....А теперь давайте по делу, если готовы слушать и конструктивно и беспристрастно вести диалог. Согласен с тем, что у страны должен быть один государственный язык, но как быть другим у которых несколько другие языковые предпочтения (и таких немало)? И вызвано это не тем что я против кого-то, а тем что с рождения разговариваю на другом языке, думаю на нем, он для меня родной. И раньше, когда на эту тему не спекулировали жили себе все мирно и спокойно и бед не знали. Если уж начинаете (это не к Вам, а в целом) так жестко подходить к языковым пристратиям, то побеспокойтесь и о тех жителях, которым этим спекулированием создаете неудобства, которых раньше не было. Вот как в данной ситуации поступить?......

Малой, ситуація яку Ви описали не є якоюсь особливою для будь-якої країни ..... більшість країн (в тому числі й Україна) на законодавчому рівні захищають права громадян, для яких державна мова не є рідною (дивіться витяг з конституції, наведений в одному з попередніх постів цієї теми) - громадяни мають право спілкуватись своєю рідною мовою, регіональні заклади освіти мають право відкривати школи, дитсадки , філіали вишів - подивіться, практично в кожній області це реалізовано (можливо, десь не в повній мірі) стосовно російської мови, як найбільш поширеної недержавної мови, а на Закарпатті в окремих місцях і для угорської (навіть УжНУ має окремий факультет), словацької та румунської мов! ..... Так, я згоден, що на першому етапі, коли держава наказовим порядком ввела обовязке викладання українською - для російськомовного населення (а російськомовних навчальних закладів в бувшому СРСР було більшість!) це було жорсткою мірою - але це був час становлення держави, і, думаю, жодна з країн не може за кілька років відкрити величезну кількість нових школ, вишів, щоб культивувати державну мову, тому, особисто моя думка: це був вірний крок в державній політиці! - інша справа, що на місцях багато де змогли деформувати ці кроки в крайності (причому діаметрально протилежні) .... але тут треба говорити вже про конкретне, бо це є з ініціативи окремих керівників і є на їх совісті - помилка держави є можливо в тому, що не було миттєвого жорсткого покарання таких ініціаторів, але в нас навіть бандитів не сажають.

.... Щодо спекуляцій - одна з причин їх виникнення це і є якраз ті крайності про які я згадав, а іншою є причиною все-таки бажання окремих політиків зіграти на відчуттях ображеного державою російськомовного населення - причому саме "зіграти", тому що прийшовши до влади (яка в них на першому і єдиному місці, незалежно від методів і мови) - ніхто з них палець об пальця не вдарив, щоб виконати свої обіцянки і більше як гарантує Конституція ніхто з них не зробив!
... Вихода з ситуації не бачу до тих пір, поки державний апарат не навчиться реально карати керівників, які чинять крайності (чим паплюжать державу, порушуючи закони) та політичних спекулянтів (які заради влади ні перед чим не зупиняться - по-принципу: не виконуєш обіцянки - пропускай вибори!).
..... Чому я так різко відповідав в темі? - це природна реакція якраз на ці спекуляції, тому що не те що в політиків, але вже і самі люди (звичайно, що не усі) твердо ототожнюють, що права російської мови реалізуються лише при наданні їй статусу державної.... так що погодьтеся, спекуляції активно йдуть з обох сторін, але цей термін стосується політиків (які з цього щось мають) - а ми ведемо (при бажанні) лише дискусії, які надіюсь можуть розставити усі крапки, по-крайній мірі, для нас ...
МВС поза форумом   Відповісти із цитуванням