Показати повідомлення окремо

На Закарпатті помер греко-католицький священик Андрій Васков

19.03.2009, 07:55   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

З болем у серці закарпатці сприйняли звістку, що 17 березня 2009 року на 79-му році скінчилось земне життя отця Андрія Васкова, священика-емерита Мукачівської греко-католицької єпархії.

Народився Андрій Петрович Васков 1 серпня 1929 року у селі Дубрівка Ужгородського району Закарпатської області. У 1947 – 1949 роках навчався в Ужгородській духовній семінарії, продовжував навчання у підпіллі до серпня 1974 року. У 1963 році отримав вищу освіту по спеціальності «економіст промисловості» у Київському інституті народного господарства.

Після легалізації Мукачівської греко-католицької єпархії виконував душпастирську роботу в Хрестовоздвиженському кафедральному соборі та в різних парафіях єпархії, був духівником і викладачем Ужгородської богословської академії, відповідальним редактором газети "Благовісник".
Протягом тринадцяти років священик проводив недільні проповіді по радіо, часто виступав на телебаченні. Особливою була діяльність отця Андрія в обласній, міській клінічних лікарнях та онкодиспансері, де словом Божим він підтримував хворих і вселяв у них віру на порятунок.

На долю священика випало немало випробувань. Але в роки тяжких переслідувань отець Андрій Васков залишався вірним слову Божому. Він доклав багато зусиль для пошуку міжконфесійної злагоди на Закарпатті. Як істинно духовний пастир завжди і серцем, і душею був зі своїми вірниками.

14 березня 2009 року Указом Президента України священнослужитель нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.

Світла пам’ять про отця Андрія Васкова житиме в серцях і пам’яті людей, які його знали, спілкувалися з ним, слухали проповіді і разом з ним шукали шляхи міжконфесійного миру і злагоди в нашому краї.Источник: UA-REPORTER.COM