Показати повідомлення окремо

У закарпатському Хусті запрацювала електропідстанція потужністю 125 МВА

24.11.2009, 11:11   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

ВАТ «Закарпаттяобленерго» закінчило будівництво та ввело в експлуатацію найпотужнішу у південно-східному регіоні Закарпатської області підстанцію 220 кВ Хуст із автотрансформатором потужністю 125 МВА.

Введення в експлуатацію підстанції Хуст дозволить значно збільшити обсяги постачання електроенергії до даного регіону області та забезпечить технічну можливість економічного розвитку регіону, в тому числі - можливість переведення значної частини споживачів на електроопалення, особливо в гірських населених пунктах, а також забезпечить сталу роботу енергосистеми компанії при проходженні максимуму осінньо-зимового навантаження.

Економія електроенергії завдяки зменшенню втрат електроенергії згідно з проведеними розрахунками становитиме близько 34,5 млн кВтг на рік.

Південно-східна частина Закарпатської області є регіоном із найбільшою чисельністю населення (причому значна кількість населених пунктів знаходиться в гірській місцевості), який активно розвивається в частині надання рекреаційних послуг, розвитку туризму та приватного підприємництва.

Для задоволення зростаючих потреб регіону за кількістю споживаної електроенергії, її якості та надійності електропостачання, постала потреба в реконструкції існуючих електричних мереж, побудованих в 50-60-х роках у період суцільної електрифікації.

Кардинальним вирішенням цієї проблеми, після проведеного техніко-економічного обґрунтування, було прийняття рішення про будівництво нової підстанції 220/110 кВ потужністю 125 МВА. Проект, розроблений проектним інститутом «Енергомережпроект», був затверджений наказом Міністерства енергетики і електрифікації України за № 35 від 31.10.1988 року.

Будівництво було розпочато в травні 1990 року, але в 1994 році через відсутність фінансування, було призупинено.

Враховуючи стратегічне значення необхідності цієї підстанції для сталої роботи енергосистеми області, після погодження з Кабінетом Міністрів України, Мінпаливенерго України було прийнято відповідне рішення НКРЕ України.

Починаючи з 2008 року, до інвестиційної програми ВАТ «Закарпаттяобленерго» в обов’язковому порядку включались кошти на добудову підстанції, що дало змогу залучити вже 2008 року на будівництво підстанції кошти у розмірі понад 16 млн грн та за 9 місяців 2009 року профінансувати понад 18,8 млн грн, що дорівнює близько 70% усіх витрачених коштів з початку будівництва підстанції.

Загальна кількість коштів, інвестованих ВАТ «Закарпаттяобленерго» на добудову ПС 220/110 кВ у м.Хуст, складає – 35 млн грн.

До завершального етапу будівництва підстанції приступили після проведеного коригування проекту, з урахуванням новітніх науково-технічних досягнень в електроенергетиці. Було змонтовано сучасне малозатратне в експлуатації обладнання, яке виготовлене із застосуванням новітніх технологій.

Це, зокрема, потужний вітчизняний автотрансформатор виробництва Запорізького трансформаторного заводу, елегазові вимикачі напругою 220–110 кВ компанії «Сіменс», панелі релейного захисту та автоматики на базі мікропроцесорних пристроїв фірм ABB та «Сіменс», скомпонованих Харківським заводом «Електрощит».

Усі роботи з відмінною якістю виконувались вітчизняними підрядними організаціями.


Источник: UA-REPORTER.COM