Показати повідомлення окремо

В Ужгороді може з'явитися міст з капсулою кафе посередині

18.03.2009, 07:52   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

В Ужгороді завершився конкурс на проект нового пішохідного мосту. Журі обрало міст в ультрасучасному стилі з капсулою кафе посередині від групи київських архітекторів. Про це вчора, 17 березня, власкорові ЗІКу повідомила головний архітектор Ужгорода Олена Стричик.

Однією з основних умов конкурсу була можливість комерційного використання проекту, оскільки місто не має власних грошей для нового мосту (близько 5-7 мільйонів доларів) та шукатиме інвестора, для якого міст став би бізнес-проектом.

Замовник конкурсу (на підставі рішення Ужгородської міськради ним стала фірма «Альфа Груп Сервіс») передбачає, що потенційні інвестори зможуть розмістити безпосередньо на мості, а також на прилеглих територіях комерційні об’єкти, повернути вкладені гроші та у майбутньому отримувати прибутки.

У конкурсі взяли участь троє учасників. «Концептуально пропоновані проекти можна поділити на 2 групи, - розповіла О. Стричик. - Це мости класичного (для гармонії з історичним центром міста) та ультрасучасного стилів». Крім того, одна група пропозицій передбачала пішохідний міст з перспективою для інвесторів забудувати прилеглі береги (площа Поштова з одного боку та територія біля драмтеатру з іншого). Друга група вималювала образ власне «торгового мосту» з розміщенням на самій споруді над річкою об’єктів комерційного призначення (магазинів, кафе тощо).

Були пропозиції зведення мосту на зразок лондонського або празького; у стилі середньовіччя чи еклектики; з елементами культових споруд; зі скляним фасадом; або й у вигляді дворівневої пішохідної вулиці з ресторанчиками і кафе.

Переможцем, за словами О. Стричик, стала група столичних архітекторів. Вони подали науково розроблений ґрунтовний проект. Це міст з капсулою кафе посередині та з готелем на березі. Крім того, проект містить перспективу розвитку всієї центральної частини міста. Зокрема, передбачає будівництво підземного паркінгу на пл. Поштовій перед міськрадою, облаштування пішохідної зони від вул. Довженка до пл. Л.Толстого тощо.

Проект пройде також етап громадського обговорення. Для цього у фойє облдержадміністрації найближчими днями планують відкрити виставку пропонованих проектів мостів.