Показати повідомлення окремо

На Закарпатті сміття на річку возять у автобусах "Мерседес"

13.11.2009, 08:30   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Шлях до нерестовищ у лососевих та інших цінних видів і без того непростий. Доводиться долати багато кілометрів водного шляху, та ще й проти течії. До всього додається небезпечна присутність людини з її важкою технікою, промисловою діяльністю. Узагальнення, на жаль, вже стало банальним, оскільки воно регулярно підтверджується новими фактами.

Днями інспектори «Закарпатдержрибохорони» за участі інспекторів Боржаво-Тисянського відділу, вийшовши на місце злиття річок Брустурянка й Турбат, що на Тячівщині, виявили, що русло Брустурянки буквально схоже на грязевий потік після урагану. Щоб з'ясувати причину, інспектори рушили вверх по течії і невдовзі зустріли працівника лісництва, який чомусь намагався зупинити інспекторів і не пропустити далі. Але врешті підрозділ вийшов на місце, звідки починалося забруднення русла.

Причиною було влаштування Плайським лісництвом Брустурянського ДЛГ, на відстані близько 1 км, «броду» для автомобілів для вивезення лісопродукції через русло р.Брустурянка. Тут же поряд працював екскаватор прямо в руслі ріки, де частково вибирав гравійно-піщану суміш для підсипки дороги, котра будувалась в обхід «броду».
Ігнорування закону з боку працівників лісництва було покаране згодом у вигляді штрафу, проте подальша перевірка водних об'єктів виявила ще ряд місць, у яких здійснювалось трелювання деревини через русло р.Турбат — Турбатське лісництво.

Наступного дня в с.Красне в межах прибережної захисної смуги р. Красношурка інспектори Держприродоохорони натрапили на місце складування відходів пилорами у вигляді тирси та деревини. За результатами перевірки підприємця приписом зобов'язали вивезти відходи з прибережної смуги та притягнули до адмінвідповідальності з накладанням штрафу, оскільки продукти деревопереробки становили небезпеку для водного довкілля.

А от дві мешканки селища Дубове того дня вивезли до річки Тересви сміття на автобусі марки «Мерседес», їх помітили інспектори, коли ті саме викидали сміття з авто.

На зауваження інспекторів та прохання прибрати викинуте сміття жіночки відреагували досить агресивно, звинувачуючи в усьому кого завгодно, крім себе. Одній з порушниць доведеться за це заплатити 170 гривень штрафу.

Хто знає, чи стане це уроком для інших, тому що вздовж дубівської дороги вже насипана довжелезна смуга побутових відходів.