Показати повідомлення окремо

Ціни однакові, тарифи різні

13.11.2009, 07:17   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Державна житлово-комунальна інспекція, за дорученням уряду має долучитися до питання формування тарифів на послуги ЖКГ. Про це повідомив на брифінгу перший заступник міністра з питань ЖКГ, керівник Державної житлово-комунальної інспекції Олександр Мазурчак. Наразі, за його словами, інспекторам доручено перевірити тарифи на тепло- і водопостачання у майже як 30 підприємств у різних містах України, де вони вищі, ніж у середньому по країні. Потрібно провести серйозний аналіз - що спричинило удвічі-втричі більші тарифи за однієї ціни на газ, електроенергію, за однакових податків тощо.

Олександр Мазурчак зауважив, що безсистемний перехід з одних споживачів на індивідуальне опалення, як, наприклад, в Ужгороді, Нікополі, відразу призводить до підняття тарифів для інших, що продовжують користуватися централізованим. Середня вартість тепла в Україні приблизно 4,5 грн за квадратний метр опалювальної площі, а в Ужгороді понад 9 грн. Там 60 відсотків мешканців багатоповерхівок перейшло на "автономку". Отже, наголосив посадовець, бідніші люди були покарані двічі. Бо той, хто мав кошти, щоб поставити собі котел, не обігріває місця загального користування, а поїхавши, наприклад, у відрядження, відключає його і вже за газ не платить. А ті, хто не мають грошей на "автономку", крім того, що платять більше, ще й не отримують якісного опалення.

Олександр Мазурчак назвав ще кілька причин - великі технологічні втрати, закладання збільшених витрат на адміністративні потреби тощо.

До ДЖКІ надходять щодня десятки скарг, і більшість з них стосується питань тарифів. Наразі ДЖКІ перевіряє тарифи на квартирну плату, з урахуванням положень постанови уряду N529. В ній передбачається, що квартплата встановлюється для кожного будинку окремо після проведення громадських слухань.

Вже проведено понад 16 тисяч таких слухань, і результатом кількох сотень з них стало зменшення тарифів, заявлених комунальниками. Наприклад, у тариф на обслуговування будинку включають полив газонів, при тому, що в домі немає навіть виводів для під'єднання поливного шланга. Також буває, що у тариф включають послуги диспетчерської ліфтової служби у будинках, де ліфтів немає, тощо.

Є багато питань і до закріплення земельної території навколо будинку на прибирання. Воно проводиться по-різному, і трапляється, що керівник ЖЕКу або майстер визначає територію, за прибирання якої мають платити мешканці. Бо в Києві, зазначив посадовець, є випадки, коли плата за прибирання території становить в окремих будинках до 70 відсотків у структурі квартплати. Наразі, повідомив він, готуються зміни до постанови N529, згідно з якими планується визначити граничний розмір прибудинкової зони.