Показати повідомлення окремо

Закарпатські жінки розказали, як треба їх вітати з 8 Березня

02.03.2009, 19:12   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

На Закарпатті розпочалась акція «Нагадай чиновнику, що 8 березня – це свято солідарності жінок». Про це на прес-конференції в Ужгородському прес-клубі розповіла директор Закарпатського обласного центру з гендерної освіти при УжНУ Маріанна Колодій, – інформує власкор ЗІКу.

«8 березня – «гаряча пора» для жінок-лідерок. Саме їх вітають на усіх підприємствах, проте досі існують непорозуміння через привітання», – каже Маріанна Колодій. – «Кожного разу, отримуючи листівки, зустрічаємо вітання із світом весни, квітів, краси. Тоді як це свято має глибшу символіку. Ще з ХІХ століття жінки роками виборювали свої права страйками. Деякі країни весь березень відзначають місяцем прав жінки. Ми хочемо випередити обурення жінок з приводу того, як їх привітали. Є різниця між тим, як вітають чоловіки, брати, дідусі жінок і дівчат вдома і тим, як чиновники вітають працівниць, колег. Наприклад, звертаючись до залу, не можна говорити «кохані жінки». Бо в аудиторії можуть бути жінки, сім’я яких розпалася, тож які вони кохані? Також керівникам не доречно згадувати «тонку статуру, ніжну натуру», бо їхнє вітання – це звернення у першу чергу до громадянок, а не до рідних та близьких».

Оксана Гуранич, головний спеціаліст Управління молоді та спорту Закарпатської ОДА зауважила, що у 1977 році резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 8 березня прийнято відзначати Днем прав жінок. «Не весни, кохання, краси, як це свято часто трактують в Україні, а саме прав жінок, – наголосила Оксана Гуранич. – Часто у цей день акцентують увагу на тому, що жінки – слабка чи прекрасна половина людства, тоді як жінки України, як і чоловіки, долучаються до розвитку держави».

Маріанна Колодій також проанонсувала акцію, яка вперше проходитиме в Ужгороді 5-6 березня під назвою «СТОП-сексизм!». В УжНУ та ЗакДУ розмістять стенди з прикладами прояву сексизму в рекламі, відбудуться круглі столи, будуть розповсюджені інформаційні буклети про сексизм та його прояви.